زمان و شرایط شرکت در آزمون پذیرش دستیار دندانپزشکی 93

http://www.callforpapers.ir/رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به جدول زمانبندی بیست‌وهشتمین دوره آزمون پذیرش دستیار در رشته‌های تخصصی دندانپزشکی 93، از ثبت‌نام این دوره از آزمون در اسفند ماه 92 خبر داد.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور (callforpapers.ir) دکتر غلامرضا حسن‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا ضمن  اشاره به آغاز ثبت‌نام آزمون دستیاری دندانپزشکی 93 از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی http://sanjeshp.ir، گفت: آزمون دستیاری دندانپزشکی در تیرماه سال 1393 برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه کلیه داوطلبان جهت شرکت در آزمون دستیاری دندانپزشکی علاوه بر دارا بودن شرایط کلی، باید نسبت به ارائه یکی از گواهی‌های لازم اقدام کرده تا مجاز به شرکت در آزمون شوند، اظهارکرد: داوطلبان متاهل و یا واجد شرایط آیین‌نامه استعدادهای درخشان فقط یکبار (یا در دوره دانشجویی و یا پس از فراغت از تحصیل) با استفاده از قانون تسهیلات ازدواج جوانان ایرانی و آیین‌نامه تسهیل ادامه تحصیل استعدادهای درخشان می‌توانند قبل از انجام خدمت سربازی و یا خدمات موضوع قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان و بدون دارا بودن دو سال سابقه خدمت مذکور در آزمون دستیاری شرکت کنند.

وی با بیان اینکه دانشجویان سال آخر (متاهل و یا استعداد درخشان) در صورت ارائه گواهی فراغت از تحصیل تا 15 شهریور ماه 93 مجاز به شرکت در آزمون سال 1393 هستند، تصریح کرد: داوطلبان در صورت خاتمه خدمات درمانی حداکثر تا 31 شهریور ماه سال دوم پس از فراغت از تحصیل و ارایه تاییدیه از دانشگاه استان محل خدمت می‌توانند در آزمون مربوطه شرکت کنند.

حسن زاده افزود: کلیه فارغ‌التحصیلانی که از سهمیه استانی در دوره دندانپزشکی عمومی استفاده کرده‌اند و طرح نیروی انسانی را به پایان رسانیده‌ و یا معاف از طرح شده‌اند، ملزم به ارائه گواهی اشتغال در استان محل تعهد خود (از دانشگاه محل خدمت) هستند.

وی ادامه داد: این گروه پس از فراغت از تحصیل (با مدرک تخصص) ملزم به انجام تعهدات استانی خود در استان مربوطه خواهند بود، حتی اگر در سهمیه آزاد (با پرداخت شهریه) قبول شوند تعهدات استانی به قوت خود باقی است.

حسن‌زاده با بیان اینکه کلیه داوطلبان بومی که تمایل به استفاده از پذیرش سهمیه بومی (تعهد خاص) دارند موظف به تکمیل فرم مربوط به بومی بودن در دانشگاه‌های علوم پزشکی استان مورد تعهد هستند، تصریح کرد: کلیه استفاده کنندگان از سهمیه‌ها (پذیرش بومی، رزمنده و …) باید مدارک مربوط به سهمیه و نوع پذیرش را قبل از ثبت‌نام آماده کنند به گونه‌ای که در زمان مقرر قادر به ارائه مدارک یاد شده باشند.

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید