قیمت 6 داروی پرمصرف «MS» به سال قبل برگشت

http://www.callforpapers.ir/عضو کمیته نظارت بر حسن اجرای تفاهم‌نامه دارویی بین وزارتخانه‌های بهداشت و تعاون از حل مشکلات دارویی بیماران ام.اس خبر داد و گفت: شش داروی پرمصرف بیماران ام.اس بر اساس تفاهم‌نامه دارویی میان دو وزارتخانه بهداشت و تعاون به قیمت سال قبل بازگشته است.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور (callforpapers.ir) دکتر سعدالله پرویزی در گفت‌وگو با ایسنا، در واکنش به گلایه‌ها و نارضایتی‌های بیماران ام.اس در خصوص عدم کاهش قیمت داروهایشان علی‌رغم وعده‌های مکرر وزارت بهداشت عنوان کرد: مشکلاتی برای اصلاح قیمت و پوشش بیمه‌ای این داروها وجود داشت که اکنون برطرف شده است و بیماران می‌توانند از این پس داروهای خود را با قیمتی که سال قبل عرضه می‌شد، تهیه کنند.

وی ادامه داد: آوونکس،‌ سینووکس، رسیژن، اکتووکس، زیفرون و ربیف این شش دارو هستند که در پیش از این در قالب فهرست داروهای بیماران خاص (صعب‌العلاج) که مبنای پوشش بیمه‌ای آنها بر اساس نرخ‌های جدید اصلاح شده است، نیز اطلاع رسانی شده بودند.

مدیرکل روابط عمومی سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه حدود 136 قلم داروی بیماران خاص و صعب‌العلاج اصلاح قیمت شده و به قیمت سال قبل بازگشته‌اند، اظهار کرد: وزارت بهداشت برای حل مشکلات دارویی در تلاش است.

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید