پانزدهمین کنگره سراسری روانپزشکی برگزار می‌شود

http://www.callforpapers.ir/دبیر اجرایی پانزدهمین کنگره سراسری روانپزشکی از برگزاری این کنگره با محوریت طب روان تنی خبر داد.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور (callforpapers.ir) دکتر غلامرضا حاجتی در نشست خبری پانزدهمین کنگره سالیانه انجمن روانپزشکان ایران گفت: کنگره سالیانه روانپزشکی امسال با محوریت موضوع پیسکوسوماتیک یا روان‌ تنی از تاریخ 30 مهرماه برای چهار روز در مرکز همایش‌های بیمارستان میلاد برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: 1200 نفر از روانپزشکان و سایر متخصصان رشته‌های دیگر در این کنگره حضور دارند که امتیاز بازآموزی 11.5 تا 16.5 امتیاز متناسب با میزان ارتباط با تخصص ایشان اختصاص خواهد گرفت.

دبیر انجمن پانزدهمین کنگره سراسری روانپزشکی با بیان اینکه 140 مقاله به دبیرخانه کنگره ارسال شده و مورد داوری قرار گرفته است، عنوان کرد: از این تعداد 60 مقاله برای ارائه در کنگره و 56 پوستر نیز برگزیده است.

به گفته حاجتی، 14 کارگاه آموزشی و 19 سمپوزیوم نیز در این کنگره برگزار خواهد شد.

وی به بحث روان‌ تنی به عنوان محور اصلی کنگره امسال انجمن علمی روانپزشکی اشاره کرد و افزود: محورهای فرعی این کنگره شامل ارزیابی روش‌های روانشناختی در اختلالات روانی، روش‌های غربالگری و تشخیص در طب روان‌ تنی، بررسی انواع درمان‌های دارویی و غیردارویی، ارتقااندیشی در بیماران مبتلا و کاربرد هنر درمانی و مدیریت استرس می‌شود.

حاجتی با اشاره به برگزاری سمپوزیوم رسانه و روانپزشکی گفت: در این کارگاه نقش رسانه‌ها در ننگ‌زدایی و اختلالاتی که با آگاهی حل می‌شود بررسی خواهد شد.

وی افزود: بررسی جنبه‌های روانشناختی در ناباروری زوجین یکی دیگر از موضوعاتی است که در یکی از کارگاه‌ها به آن پرداخته خواهد شد چرا که استرس و افسردگی یکی از علائم ناباروری است با برطرف شدن آن شانس باروری دو تا چهار برابر بیشتر خواهد شد.

دبیر اجرایی کنگره سراسری روانپزشکی در ادامه اظهار کرد: سمپوزیوم پیمایش ملی سلامت روان در سطح کشور نیز نتیجه آخرین بررسی در حوزه سلامت روان را بررسی می‌کند.

غلامرضا میرسپاسی، مدیر انجمن روانپزشکی ایران در رابطه با محور اصلی کنگره گفت: پسیکو سوماتیک یا طب روان تنی به بررسی جنبه‌های مختلف تاثیرگذار بیماری‌های روانی به بیماری‌های جسمی می‌پردازد.

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید