هزینه جوان ماندن ابدی چه قدر است؟

http://www.callforpapers.ir/دانشمندان فرانسوی موفق به کشف شیوه‌ای شدند که سلول‌های پوست بالغ را منجمد می‌کند تا این سلول‌ها پیر نشوند.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور (callforpapers.ir) محققان می‌توانند این سلولها را به سلول بنیادی تبدیل کرده و در آینده برای عمل جراحی جوانسازی مورد استفاده قرار دهند.

این روش پیشگامانه با هزینه نزدیک به 40 هزار پوند به عنوان یک رویکرد در اعمال زیبایی در دسترس قرار گرفته اما محققان امیدوارند بتوان از این فناوری برای کمک به بیماران آسیب‌دیده یا بدنما استفاده کرد.

تصورها بر این است که تنها افراد مشهور و بسیار ثروتمند در این روش که شامل گرفتن نمونه‌های پوست و خون مشتریان و ذخیره آنها برای ساخت یک نسخه پشتیبان از سلولهای افراد در سن کنونی آنها است، سرمایه‌گذاری خواهند کرد.

سلولهای نمونه به سلول بنیادی بازگردانده شده و سپس به شکل هر نوع بافت در بدن پرورش خواهند یافت.

این سلولها در منفی 180 درجه سانتیگراد ذخیره شده و کپی‌های آنها در سه بانک در سنگاپور، دبی و سوئیس برای اطمینان از وجود یک پشتیبان همیشگی نگهداری می‌شود.

شرکت Scéil در سنگاپور برای اولین بار در جهان این خدمت را ارائه کرده است.

این شرکت نوید داده که یک نسخه از سلولهای مشتریان را تا زمان مرگ آنها ذخیره خواهد کرد. همچنین در بیانیه‌ای در سایت خود از مشتریان خواسته تا هر چه سریعتر در این برنامه شرکت کنند تا از پیرتر شدن سلولها جلوگیری کنند.

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید