پرتاب دومین موجود زنده ایرانی به فضاتاپایان مهر/ماهواره‌های تدبیر،شریف و ناهیددرنوبت پرتاب

http://www.callforpapers.ir/قائم مقام سازمان فضایی ایران از پرتاب دومین موجود زنده ایرانی به فضا با حامل سوخت مایع طی یک و نیم ماه آینده به دست متخصصان ایرانی خبر داد.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور (callforpapers.ir) دکتر حمید فاضلی در حاشیه کارگاه کاربردهای فناوری فضایی در کاهش بلایای طبیعی در جمع خبرنگاران با اشاره به پرتاب موفقیت‌آمیز کاوشگر پیشگام همراه موجود زنده ( میمون از نژاد رزوئوس) طی سال گذشته با حامل سوخت جامد گفت: سازمان فضایی ایران در یک اقدام جدید با استفاده از حامل سوخت مایع که شتاب کمتری داشته و دارای سیستم هدایت و کنترل است که موجب بازیابی با دقت بالای موجود زنده خواهد شد طی یک و نیم ماه آینده موجود زنده دیگری را به فضا پرتاب خواهد کرد.

وی اظهار امیدواری کرد که بتوان این موجود زنده را به سلامت در زمین بازیابی کرد.

قائم‌مقام سازمان فضایی ایران با اشاره به برنامه‌های پرتاب ماهواره‌های سازمان فضایی ایران تا پایان سال گفت: ماهواره‌های تحقیقاتی تدبیر، شریف و ناهید در برنامه پرتاب سال جاری قرار دارد. البته، ماهواره‌های متعدد تحقیقاتی در دانشگاه‌ها در حال طراحی و ساخت است که چنانچه که دانشگاه‌ها به موقع این ماهواره‌ها را آماده پرتاب کند سازمان فضایی ایران آمادگی لازم را با کمک سازمان هوافضا که مدیریت حامل‌ها را بر عهده دارد جهت پرتاب این ماهواره‌ها دارد.

فاضلی با اشاره به این که دولت تدبیر و امید اهمیت ویژه‌ای به مسائل فضایی داده است، گفت: تاکید مهندس ترکان، سرپرست سازمان فضایی نیز بر ادامه فعالیت‌ها با قدرت بیشتری نیز هست.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که برنامه‌های فضایی با پویایی بیشتری در دولت تدبیر و امید ادامه یابد.

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید