کسب رتبه علمی پژوهشی، تحقیقات و فن‎آوری توسط مجله انگلیسی زبان دانشگاه آزاد بروجرد

http://www.callforpapers.ir/عضو هیات علمی دانشگاه آزاد بروجرد از کسب رتبه علمی پژوهشی از وزارت علوم، تحقیقات و فن‎آوری توسط مجله انگلیسی زبان این واحد خبر داد.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور (callforpapers.ir) علی آریاپور در گفت‎وگو با ایسنا، افزود: تنها فصلنامه انگلیسی زبان ایران در رشته مرتعداری وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد تحت عنوان Journal of Rangeland Science موفق به کسب رتبه علمی پژوهشی از وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری شد.

وی اظهار کرد: تعیین اعتبار علمی این نشریه در جلسه کمیسیون سیاستگذاری و برنامه‌ریزی امور پژوهشی و کمیسیون نشریات علمی وزارت علوم در هفدهم تیرماه 92 مطرح و با اعتبار علمی- پژوهشی آن موافقت شده است.

مدیر مسئول Rangeland Scienceتصریح کرد: این فصلنامه که تنها فصلنامه انگیلسی زبان در رشته مرتع داری است سال گذشته نیز توانست مقام اول مجله برتر منطقه 5دانشگاه آزاد اسلامی را کسب کند.

آریاپور اضافه کرد: چهار نفر از اعضای هیات تحریریه فصلنامه با درجه استاد تمام و دانشیاری از کشورهای آرژانتین، هند و چین هستند و اقداماتی در دست است که از کشورهای آمریکا، استرالیا و کانادا نیز افرادی به جمع اعضای هیئت تحریریه ملحق شوند، تا زمینه کسب رتبه های بین‌المللی از جمله ISI فراهم شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر این فصلنامه در پایگاه های SID و ISC (جهان اسلام) و مگ ایران ثبت شده است، گفت: تاکنون 8 شماره از فصلنامه از سال 2011 بصورت الکترونیکی و چاپی عرضه شده که در صدد ارتقا به رتبهISI است.

وی هدف از انتشار این فصلنامه را شناساندن پتانسیل‎های منابع طبیعی ایران و نیز ترویج بحث اکوتوریسم در کشور و در استان لرستان و نشان دادن توانایی‎های اساتید و محققان کشور در مدیریت مجلات انگلیسی و جلوگیری از خروج سالانه میلیون‎ها ریال ارز از کشور جهت چاپ مقالات اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی عنوان کرد.

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید