فراخوان دومین جشنواره بین المللی رباتیک و هوش مصنوعی

دومین جشنواره بین المللی رباتیک و هوش مصنوعی با هدف توسعه علم رباتیک و هوش مصنوعی آبان ماه سال جاری با شعار «ربات ها در خدمت صنایع» برگزار می شود.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور (callforpapers.ir) ثبت نام در دومین جشنواره بین المللی رباتیک و هوش مصنوعی از اواخر خردادماه آغاز می شود که متقاضیان می توانند در بخش مسابقات رباتیک، مسابقات هوش مصنوعی، کنفرانس رباتیک و هوش مصنوعی و فن بازار رباتیک و هوش مصنوعی شرکت کنند.

در حاشیه این جشنواره چهارمین دوره مسابقات بین المللی رباتیک جام دانشگاه صنعتی امیرکبیر در بخش های ربات های امدادی، ربات های صنعتی، ربات های شهری و خدمات اداری، ربات های @works، ربات های پزشکی، ربات های مین یاب، ربات‌های انباردار، ربات های سرویس رسان و ربات های انسان نما برگزار می شود.

در بخش مسابقات هوش مصنوعی نیز موضوعات تشخیص رفتار غیرعادی در محیط های بسته، تشخیص نفوذ در شبکه های کامپیوتری، تشخیص تقلب در تراکنش های بانکی، تشخیص و تعیین نوع خودرو، حذف علائم اضافی از ویدئو، شناسایی متون تایپی فارسی، تصحیح هوشمند قرائت نماز، شناسایی فایل های ویروسی، سخت افزار هوشمند و شناسایی چهره انسان مورد بررسی قرار می گیرد.

 

در حاشیه این جشنواره، کنفرانس هوش مصنوعی و رباتیک طی روزهای 20 و 21 آذرماه برگزار می شود که در این کنفرانس محورهای علوم شناختی، هوش محاسباتی، یادگیری، پردازش زبان طبیعی، الگوریتم های الهام گرفته شده از زیست، داده کاوی، سیستم های خبره، سیستم های چندعاملی، ارزش تصویر و بینایی ماشین، پردازش صدا و سیگنال و بازی بررسی می شوند.

کنفرانس هوش مصنوعی و رباتیک به زبان انگلیسی برگزار می شود و مقالات برگزیده شده در این کنفرانس در پایگاه اطلاعاتی IEEE Xplore نمایه می شوند و این مقالات نیز در نشریه علمی و پژوهشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر منتشر می شود.

وب سایت جشنواره

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید