مهلت ارسال مقاله به کنفرانس «مهندسی معدن، فرآوری مواد معدنی»

http://www.callforpapers.ir/اولین کنفرانس بین‌المللی «مهندسی معدن، فرآوری مواد معدنی، متالوژی و محیط زیست»، 25 تا 30 شهریور ماه امسال در دانشگاه زنجان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور (callforpapers.ir) این کنفرانس در راستای ایجاد همگرایی و انتقال تجربیات از دانشگاه‌های کشورهای مستقل مشترک المنافع همچون روسیه برگزار می‌شود که امید می‌رود بتوان از تجربیات و اطلاعات موجود در زمینه اکتشاف، استخراج و فرآوری مواد معدنی و همچنین موارد مربوط به بخش بالادستی نفت و گاز استفاده کرد.

برگزاری این کنگره اولین گام برای ایجاد آشنایی فی مابین در جهت ایجاد زمینه برای همکاری‌های آتی میان دانشگاه زنجان و دانشگاه‌های روسیه بوده و همچنین بحث خواهرخواندگی زنجان با یکی از شهرهای معدنی روسیه از موارد مد نظر در این کنفرانس است.

 بر اساس اعلام دبیرخانه کنفرانس، بحث اجرایی کنفرانس از مرداد ماه سال گذشته (1391) شروع شده و بر اساس دیدارهایی که مسؤولین استانداری و دانشگاه زنجان با مجمع روسی داشته‌اند و نیز با همکاری، هدایت و پیشنهادات رایزن علمی ایران در مسکو برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته است.

طبق آخرین جلسه برگزار شده با حضور معاونت برنامه‌ریزی استانداری، رئیس دانشگاه زنجان، رئیس اتاق بازرگانی زنجان و همچنین نمایندگانی از صنعت، قرار بر این شد اسپانسرهای صنعتی کل هزینه‌های برگزاری کنفرانس را تأمین کنند.

همچنین استانداری زنجان نیز امکاناتی از قبیل اسکان، امنیت و موارد مرتبط با اجرای کنفرانس را بر عهده گرفته است و همزمان با اجرای کنگره، نمایشگاه جنبی و تورهای تکنیکی بازدید از صنایع و معادن و همچنین تورهای فرهنگی برای مهمانان خارجی و داخلی همچون بازدید از بنای سلطانیه و تخت سلیمان تدارک دیده شده است.

این کنفرانس به سه زبان فارسی، روسی و انگلیسی بوده و با همکاری استانداری زنجان، نهادهای بازرگانی، اتاق بازرگانی، اتاق ایران، گروه توسعه معادن روی ایران، صنایع روی استان و دانشگاه زنجان انجام برگزار می‌شود.

بر اساس اعلام دبیرخانه همایش، تا کنون، 35 مقاله خارجی از کشور روسیه دریافت شده که به مرحله داوری نیز راه یافته‌اند. تعداد مقالات داخلی تاکنون 15 عنوان بوده که دریافت مقالات داخلی همچنان تا 15 تیر ماه امسال ادامه داشته و علاقه‌مندان می‌توانند مقالات خود را به دبیرخانه جشنواره در دانشگاه زنجان تحویل دهند و یا با مراجعه به لینک کنفرانس به نشانی اینترنتی http://ICME2013.znu.ac.ir با شرایط و مراحل ارسال و داوری مقالات آشنا شوند.

مقالات بیشتر در بخش صنعتی و آکادمیک بوده و مباحث و مقالات دانشجویی را نیز در بر دارد که شامل تمامی سطوح است و داوری تمامی مقالات تا اوایل مرداد ماه امسال پایان می‌یابد.

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید