سومین جایزه «علیمحمدی» به رساله‌ برتر دکتری فیزیک ایران اعطا شد

سومین «جایزه علیمحمدی» – یادبود خدمات علمی و دانشگاهی شهید دکتر مسعود علیمحمدی – به یک دانش‌آموخته دکتری فیزیک دانشگاه گیلان اعطا شد.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور (callforpapers.ir) دکتر امین صالحی، برنده جایزه علیمحمدی سال 1392، کار پژوهشی رساله خود را با عنوان «اترکتورها، حالت‌های سیستم و اندازه‌گیری مشاهدات کیهانی در مدل‌های مختلف کیهان‌ شناسی»‌ در گروه فیزیک دانشگاه گیلان با راهنمایی دکتر حسین فرج اللهی، دانشیار فیزیک این دانشگاه در دی ماه 1391 به سرانجام رسانده است.

هیات داوران به دلیل اهمیت و کیفیت نتایج رساله و نیز تولیدات علمی ارزشمند از میان داوطلبان جایزه، صالحی را شایسته دریافت این جایزه دانستند.

«جایز‌ة علیمحمدی» از سال ۱۳۹۰ توسط پژوهشگاه دانش‌های بنیادی و انجمن فیزیک ایران به بهترین رساله‌ دکتری فیزیک که در داخل کشور انجام شده باشد اعطا می‌شود. ارزش مادی این جایزه ۱۰ میلیون تومان است.

این جایزه به پاس خدمات علمی و دانشگاهی شهید دکتر مسعود علیمحمدی، استاد فقید دانشگاه تهران و اولین دانش‌آموختة دکتری فیزیکِ داخل کشور که نقش مؤثری در زیرساخت علمی پژوهشگاه دانش‌های بنیادی داشته است و همچنین برای تلاش‌های وی برای برپایی تحصیلات تکمیلی در ایران، نامگذاری شده است.

مراسم اعطای جایزه همزمان با افتتاحیة «بیستمین کنفرانس بهارة فیزیک» در پژوهشگاه دانش‌های بنیادی برگزار شد.

زنده‌یاد دکتر مسعود علیمحمدی، استاد پایه 22 فیزیک دانشگاه تهران صبح 22 دی ماه سال 88 هنگام خروج از منزل خود در قیطریه تهران در اثر انفجار بمب به شهادت رسید.

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید