پذیرش دانشجو در پردیسِ دانشگاه تبریز از مهرماه

http://www.callforpapers.ir/رییس دانشگاه تبریز از راه‌اندازی پردیسِ تبریز این دانشگاه خبر داد و گفت: این مجموعه، آموزش عالی شمال غرب کشور را متحول خواهد کرد.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور (callforpapers.ir)، پرویز آژیده با اشاره به سیاست‌های کلان آموزش عالی کشور مبنی بر تشکیل پردیس‌های دانشگاهی معتبر داخلی و خارجی برای تربیت نیروی انسانی متخصص، توسعه رشته‌های مورد نیاز ملی و منطقه‌ای و ارتقاء سطح دانش و فرهنگ جامعه، افزود: موافقت قطعی وزارت علوم برای تاسیس پردیس تبریز با 175 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد اخذ شده و از ابتدای مهرماه از طریق کنکور سراسری دانشجو پذیرش خواهد کرد.

وی افزود: این 175 رشته در گروه‌های عمده آموزشی توزیع شده‌اند که 51 رشته در گروه علوم پایه، 39 رشته در گروه کشاورزی، 41 رشته در گروه علوم انسانی، 42 رشته در گروه فنی مهندسی و 2 رشته نیز در دامپزشکی خواهند بود.

آژیده گفت: امسال در دفترچه کنکور کارشناسی ارشد برای 144 رشته در پردیس تبریز اعلام ظرفیت شده و کارهای لازم برای اخذ مجوز دوره دکتری نیز انجام شده که بزودی به ثمر خواهد نشست.

وی با اشاره به پتانسیل دانشگاه تبریز و متقاضیان پر تعداد تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی در این منطقه، گفت: به دلیل ظرفیت محدود دانشگاه‌های داخل، این متقاضیان مجبور می‌شدند در کشورهای همسایه، با هزینه بالاتر و در دانشگاه‌های بسیار سطح پایین‌تر از دانشگاه تبریز تحصیل کنند، بنابراین این دانشگاه با راه‌اندازی پردیس خود در غرب تبریز تحت عنوان “مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی آذربایجان” سعی می‌کند از خروج سرمایه‌های مادی و معنوی از کشور جلوگیری کند.

رییس دانشگاه تبریز افزود: هم اکنون دانشگاه تبریز پردیس دیگری نیز در منطقه آزاد تجاری ارس با 1625 نفر دانشجو دارد که از این تعداد 1538 نفر در مقطع کارشناسی ارشد و 45 نفر در دوره دکتری مشغول به تحصیل هستند و با راه‌اندازی پردیس تبریز این دانشگاه خواهد توانست به نیاز عمده متقاضیان در شمال غرب کشور پاسخ دهد.

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید