اعلام ظرفیت پذیرش اولین دوره آزمون دکترای حرفه‌ای فیزیوتراپی

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی از اعلام نتایج اولیه آزمون دکترای حرفه‌ای فیزیوتراپی (DPT) سال تحصیلی 92-91 خبر داد.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور (callforpapers.ir) غلامرضا حسن زاده در گفت‌وگو با ایسنا ضمن اشاره به اعلام نتایج مرحله اول آزمون دکترای حرفه‌ای فیزیوتراپی از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir، گفت: در نخستین دوره آزمون دکترای حرفه‌ای فیزیوتراپی 144 نفر شرکت کرده‌اند که اسامی 31 نفر قبول‌شده در مرحله اول اعلام شده است.

وی با اشاره به برگزاری آزمون مرحله دوم (مصاحبه) در روزهای اول و دوم اردیبهشت ماه در سالن اجتماعات وزارت بهداشت، اظهارکرد: آزمون مرحله دوم شامل بررسی توانایی‌های علمی و قدرت انتقال مطالب و ارائه سوابق آموزشی و پژوهشی و تجارب حرفه‌ای است.

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی افزود: داوطلبان باید اصل مدرک مستند دال بر سوابق آموزشی، پژوهشی و تجارب حرفه‌ای خود را جهت ارائه به هیات مصاحبه کننده به همراه داشته باشند و نسخه‌ای از آن را به صورت سی دی در اختیار دست‌اندرکاران قرار دهند.

وی با تاکید بر اینکه غیبت یا عدم شرکت داوطلبان در آزمون مرحله دوم به هر دلیل به منزله انصراف است، خاطرنشان کرد: همچنین انجام مصاحبه مجدد برای این داوطلبان امکانپذیر نیست.

حسن‌زاده در خصوص ظرفیت پذیرش نهایی برای نخستین دوره آزمون دکترای حرفه‌ای فیزیوتراپی، گفت: ظرفیت پذیرش این دوره از آزمون 15 نفر است که فقط در دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرش می‌شوند.

بر اساس این گزارش، اولین دوره آزمون دکترای حرفه‌ای فیزیوتراپی 28 دی ماه سال گذشته با رقابت 144 داوطلب برگزار شد.

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید