اولین مسابقه ملی «سازه‌های لحیم کاری»

http://www.callforpapers.ir/اولین مسابقه ملی «سازه‌های لحیم کاری»، 17 تا 19 اردیبهشت ماه امسال به همت دانشکده مهندسی معدن، متالوژی و نفت دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور (callforpapers.ir) دکتر احسان میرصالحی، رئیس اولین دوره مسابقه ملی سازه های لحیم کاری با اعلام این خبر افزود: این مسابقه با هدف ایجاد شور و نشاط و تقویت کار تیمی، آزمودن توانایی دانشجویان رشته‌های مهندسی در هر دو علم طراحی سازه‌ای و اتصال دهی متالورژیکی برگزار می شود.

وی با تشریح روند برگزاری این مسابقات گفت: در مسابقه سازه‌های لحیم‌کاری، شرکت کنندگان موظف به ساخت سازه‌های خرپایی شکل با ابعاد معین از جنس آلیاژ برنج، توسط فرآیند لحیم‌کاری نرم هویه‌ای هستند.

رئیس اولین مسابقه ملی سازه های لحیم کاری با بیان اینکه سازه‌های ساخته شده باید مطابق با آئین نامه مسابقات تهیه شوند، تصریح کرد: در این مسابقه، سازه‌هایی که بالاترین میزان بارگذاری تحمل را داشته باشند، به عنوان سازه برتر برگزیده می شوند.

میرصالحی خاطرنشان کرد: در این مسابقه تیم‌ها باید سازه خود را قبل از مسابقه آماده کرده و برای بارگذاری به محل مسابقه منتقل کنند.

وی با بیان اینکه شرایط بارگذاری سازه ها در مسابقه ملی سازه‌های لحیم کاری مکانیزه است، عنوان کرد: در این مسابقه، ابتدا سازه ها توسط دو نماینده از گروه، داخل دستگاه (روی تکیه‌گاه) قرار داده می‌شود و سپس قلاب مخصوص دستگاه بارگذاری، در محل مورد نظر قرار داده می‌شود و در یک زمان مشخص، مقدار ثابتی کرنش، به تدریج اعمال خواهد شد که بر این اساس سازه پیوسته بارگذاری می‌شود.

رئیس اولین دوره مسابقه ملی سازه های لحیم کاری گفت: پیش بینی می شود حدود 20 تا 40 تیم در این مسابقه شرکت کنند.

کسب اطلاعات بیشتر

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید