بیماری‌های مهلک را زیر میکروسکوپ ببینید!

http://www.callforpapers.irتصاویر برنده رقابت سالانه عکاسی بخش مراقبت‌های درمانی جنرال موتورز از بیماریهای تهدید کننده حیات قرار است در میدان تایمز به نمایش درآمده و زیبایی سلولها و نمای نزدیک از بیماریهای مرگبار در معرض مشاهده عموم قرار داده شود.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور (callforpapers.ir) یکی از تصاویر برنده سلول سرطان دهانه رحم است که در فرآیند تقسیم سلولی توسط دکتر مارکوس پوش از مرکز تنظیم و بیان ژن دانشگاه دوندی ثبت شده است.

تصاویر جالب از سلولهای سرطان دهانه رحم برای پوش جایزه منطقه‌ای بخش میکروسکوپی را به ارمغان آورد.

این تصویر، نقشی را که جدیدترین فناوری تصویربرداری می‌تواند در کمک به دانشمندان برای درک عملکرد داخلی سلولهای انسان ایفا کند، نمایش داده است.

این کار نقش مهمی را در کمک به کشف داروهای جدید، موثرتر و هدفمندتر برای درمان بیماریهایی مانند سرطان با متوقف کردن تکثیر سلولهای بیمار ایفا می‌کند.

این فناوری پیشگامانه موسوم به «میکروسکوپی ابروضوح» به ساختارهای درون یک سلول که نقش مهمی را در تقسیم سلولی ایفا می‌کنند، اجازه می‌دهد تا واضحتر از قبل دیده شوند اگرچه قطر آنها تنها یک هزارم ضخامت یک تار موی انسان است.

این فناوری به دلیل ارائه قابلیت مشاهده چیزها با جزئیات بسیار بیشتر از قبل، خاص است. این یک نمونه از برخی از ابتکارات ساخته شده توسط بخش مراقبتهای درمانی جنرال موتورز است که چهره پزشکی آینده را شکل می‌دهند.

دانشگاه دوندی یکی از اولین دانشگاههای جهان است که در این فناوری تصویربرداری سرمایه‌گذاری کرده است.

سرطان دهانه رحم رایجترین سرطان در میان زنان زیر 35 سال است.

از دیگر برندگان رقابت تصویربرداری سلولی خدمات درمانی جنزال موتورز 2012 جین استوت از دانشکده پزشکی دانشگاه ایندیانا در بخش میکروسکوپی است.

تصویر وی به بزرگنمایی سرطان پرداخته و یک سلول اپیتلیال متافاز را نمایش داده که در آن ریزلوله‌ها به رنگ قرمز، کینه‌توکورها به رنگ سبز و دی‌ان‌ای به رنگ آبی به تصویر کشیده شده‌اند.

انوشری بالاچاندران از استرالیا توانست جایگاه اول را برای تصویر خود از سلولهای بنیادی بیماری هانتیگتون بدست بیاورد.

بیماری هانتیگتون در میانسالی قابل تشخیص شده و رایجترین دلیل ژنتیکی حرکات غیر ارادی و غیرعادی اجرایی موسوم به رقصاک است.

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید