بیستمین کنگره سالانه نورولوژی برگزار می‌شود

http://www.callforpapers.irدبیر بیستمین کنگره سالانه نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی ایران ضمن اعلام خبر برگزاری این کنگره از تاریخ نهم تا سیزدهم اردیبهشت در محل هتل المپیک تهران، گفت: مبحث جدیدی که در کنگره سال آینده بیشتر به آن توجه می‌شود، اختلالات نوروژنتیک و نورومتابولیک است.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور (callforpapers.ir) دکتر منصوره تقاء، هدف کلی از برگزاری این کنگره را بروزرسانی اطلاعات پزشکان درباره بیماری‌های مغز و اعصاب دانست و عنوان کرد: علاوه بر این، مطالبی که شاید جدید هم نباشند ولی نیاز به بازآموزی دارند، برای همکاران حاضر در کنگره ارائه می‌شوند.

وی به دعوت صاحب‌نظران در عرصه‌های گوناگون مغز و اعصاب نیز اشاره کرد و گفت: سعی می‌کنیم هم از حضور اساتید داخلی و هم خارجی برای ارائه مطالب علمی روزآمد و کارا استفاده کنیم.

دبیر بیستمین کنگره سالانه نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی ایران در ادامه به تبیین محورهای موضوعی برگزاری این دوره از کنگره پرداخت و افزود: چند محور اصلی وجود دارد که همواره پای ثابت برگزاری کنگره‌های نورولوژی هستند که از جمله آنها می‌توان به بیماری‌های عروقی چون سکته‌های مغزی، صرع، تشنج، ام‌اس، سردرد، اختلالات حافظه چون آلزایمر و بیماری‌های همراه با اختلالات حرکتی مثل پارکینسون، بیماری‌های همراه با ضعف عضلانی نظیر انواع نوروپاتی‌ها، بیماری‌های اعصاب محیطی و بیماری‌های عصبی- عضلانی اشاره کرد.

وی ادامه داد: هرچند عناوین جدید نیستند، ولی سعی کرده‌ایم مطالب به روز باشند و اطلاعاتی که طی سال گذشته در دنیا در خصوص این مباحث مطرح شده، در کنگره هم ارائه و در اختیار پزشکان قرار بگیرد.

تقاء از موضوعات جدیدی که در کنگره پیش رو به بحث گذاشته می‌شوند هم سخن به میان آورد و گفت: مبحث جدیدی که سال آینده بیشتر به آن توجه می‌شود، مسائل مربوط به اختلالات نوروژنتیک و نورومتابولیک است.

 

وی دراین باره توضیح داد: در این بخش به بیماری‌های اعصابی که زمینه اختلالات متابولیکی یا اختلالات ژنتیکی دارند پرداخته شده که تاکنون کمتر توسط متخصصین مغز و اعصاب در ایران مورد توجه قرار گرفته‌اند.

عضو هیئت مدیره انجمن علمی مغز و اعصاب ایران گفت: خوشبختانه برای ارائه مطالب این بخش از اساتید متبحر ایرانی و خارجی دعوت شده که قطعا بسیار پر بار خواهد بود.

تقاء ضمن اعلام این خبر که 20 امتیاز بازآموزی برای این کنگره در نظر گرفته شده است، افزود: این کنگره برای همکاران مغز و اعصاب و سایر رشته‌ها از جمله گروه‌های متخصصان داخلی، جراح مغز و اعصاب و روانپزشکان امتیاز بازآموزی قابل ملاحظه‌ای دارد. همچنین برای گروه‌های مختلف که با پزشکی ارتباط دارند مثل فیزیوتراپی، کاردرمانی، تغذیه و همین‌طور پرستاران امتیاز بازآموزی در نظر گرفته شده است.

وی در پایان گفت: مهلت ارسال مقالات پایان یافته و حدود 180 مقاله به دفتر دبیرخانه کنگره رسیده است.

به گزارش ایسنا، بیستمین کنگره نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی ایران از 9 تا 13 اردیبهشت سال 92 و با حضور متخصصان نورولوژی از سراسر کشور در هتل المپیک تهران برگزار می شود. علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 2و66348571- 021 تماس حاصل نموده و یا به سایت اینترنتی www.iraneurologycongress.com مراجعه کنند.

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید