عضو جدید سه ساله «منسا» با هوش‌بهری بالاتر از هاوکینگ

یک دختر سه ساله انگلیسی با هوش‌بهر بالاتر از استیون هاوکینگ به عضویت انجمن منسا درآمد.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور (callforpapers.ir) آلیس آموس در آزمون هوش انجمن منسا توانست به نمره 162 دست یابد که با هوش برخی از برجسته‌ترین روشن‌فکران جهان قابل مقایسه است.

آلیس در انگلستان سکونت داشته و اصالتا روسی است،‌ در حال حاضر به زبانهای روسی و انگلیسی تسلط دارد.

وی در آزمون استنفورد بینه که پنج عامل توانایی شناختی شامل استدلال سیال، دانش، استدلال کمی، پردازش بصری مکانی، و حافظه کاربردی توانست به امتیاز 162 دست یابد.

هوش پیشرفته آلیس به این معنی است که او یکی از بالای یک درصدی‌ها بوده که با هاوکینگ در یک جا قرار می‌گیرد. هاوکینگ هیچگاه بطور رسمی امتیاز هوشبهر خود را اعلام نکرده اما طبق برآوردها احتمالا بین 160 تا 165 است.

آلیس زمان آزاد خود را به خواندن افسانه‌هایی از وپ و داستانهای تخیلی دیگر پرداخته و همچنین علاقمند به انجام تفریحاتی مانند خواندن، نقاشی، صنایع دستی و خواندن است.

آلیس پس از ارسال گزارشی توسط والدینش به پروفسور جوآن فریمن، روانشناس انگلیسی توانست وارد انجمن منسا شود.

امتیاز هوشبهر آلیس بالاتر از فهرستی از مشاهیر جهان همچون آبراهام لینکلن و بنجامین فرانکلین است که به ترتیب 128 و 160 بوده‌اند.

کودکان با سن کمتر از 10 سال و نیم می‌توانند با ارسال شواهدی از نمره هوشبهر خود که در دو درصد بالایی قرار داشته، به عضویت منسا دربیایند.

کوچک‌ترین عضو این انجمن الیزه تان رابرتز بود که در سال 2009 با سن دو سال و چهار ماه وارد منسا شد.

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید