برگزیدگان سومین دوره مسابقات طراحی و ساخت سامانه‌های هوافضایی معرفی شدند

برگزیدگان سومین دوره مسابقات طراحی و ساخت سامانه‌های هوافضایی معرفی شدند

سومین دوره مسابقات طراحی و ساخت سامانه های هوافضایی عصر دیروز با معرفی برگزیدگان دانش آموزی در دانشگاه صنعتی شریف به کار خود پایان داد.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور (callforpapers.ir) دکتر کریم مظاهری، رئیس قطب علمی سامانه های هوافضایی کشور که برگزارکننده اصلی این مسابقات به شمار می آید، در این مراسم گفت: مسابقات طراحی و ساخت این سامانه ها با هدف بروز خلاقیت های فردی، درک عمیق از استعدادها و ایجاد فضای رقابتی در بین دانش‌آموزان برگزار می شود که شاید دانشجویان آینده رشته هوافضا در کشور باشند.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه صنعتی شریف برای جذب بهترین دانش آموزان تلاش می کند، افزود: برخی از رشته های تحصیلی دانشگاهی مانند هوافضا برای دانش آموزان شناخته شده نیست و دانش‌آموزان باید پیش از انتخاب رشته دانشگاهی خود با کارکردها و زمینه های عملی آنها آشنا شوند.

وی با تأکید بر اینکه این مسابقات به دنبال اختصاص مزایا و امتیازاتی برای شرکت کنندگان در این مسابقات است، خاطرنشان کرد: با وجود پیگیری ها تا کنون برای کسب این امتیازات موفق نشده‌ایم؛ اما با این حال هر سال بر تعداد شرکت کنندگان در این مسابقات از سراسر کشور افزوده می‌شود.

به گفته وی در دور نخست این مسابقات در سال 1389، 54 تیم، در سال 1390 و دور دوم 137 تیم و در سال جاری 207 تیم از استانهای مختلف کشور حضور داشته اند.

مسابقات طراحی و ساخت سامانه های فضایی در دو سطح دانش آموزی و دانشجویی برگزار می شود که بخش دانش آموزی آن دارای شاخه های گلایدر، هاورکرافت و راکت با محموله قابل بازیابی است.

همچنین بخش دانشجویی آن طراحی سامانه های بدون سرنشین عمودپرواز است که طراحی مفهومی سامانه ها از سوی دانشجویان انجام شده است.

 

اسامی تیم های برگزیده این مسابقات به این شرح است:

گرایش هاورکرافت

رتبه اول: تیم آذرخش از پژوهش‌سرای بوعلی سینا/ استان گیلان

رتبه دوم: BlackFire از دبیرستان امام هادی(ع)/ استان تهران

رتبه سوم: کاسپین از پژوهش سرای بوعلی سینا/ استان گیلان

گرایش راکت با محموله قابل بازیافت

رتبه اول: حلی کاوش از مدرسه علامه حلی 4/ استان تهران

رتبه دوم: ذوالفعار از مدرسه شهید اژه ای/ استان اصفهان

رتبه سوم: فراز حکمت از دبیرستان حکمت/ استان تهران

رتبه سوم: Elves از پژوهش‌سرای دانش آموزی مهرگان/ استان اصفهان

گرایش گلایدر

گروه شگفتی آفرین: پیشتازان کویر از باشگاه علمی پژوهشی جوان/ استان یزد

گروه شگفتی آفرین: کیسان از پژوهش‌سرای فرهیختگان/ استان اصفهان

رتبه اول: فرزانگان 2 از مدرسه راهنمایی فرزانگان 2/ استان فارس

رتبه دوم: نواندیش از مدرسه فرزانگان یاسوج/ استان کهگیلویه و بویراحمد

رتبه سوم: هما از مدرسه فرزانگان

رتبه سوم: انرژی اتمی از مدرسه انرژی اتمی/ استان تهران

رتبه سوم: پر پرواز از مدرسه نوشاد/ استان فارس

رتبه سوم: شاهین سبحان از مدرسه سبحان/ استان تهران

رتبه سوم: سلام تجریش از مدرسه سلام تجریش/ استان تهران

رتبه سوم: مفیدگلایدر از مدرسه مفید منطقه 2/ استان تهران

رتبه سوم: علامه بحرالعلوم از مدرسه علامه بحرالعلوم / استان تهران

رتبه سوم: آرمیتا از مدرسه نمونه دکتر حسابی/ استان تهران

رتبه سوم: Seven از مدرسه مفید1/ استان تهران

رتبه سوم: سجیل 2 از مدرسه دکتر حسابی/ استان تهران

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 + نه =