مخترع ایرانی جایزه فناوری و نوآوری آمریکا را دریافت کرد

http://www.callforpapers.irدکتر غلامعلی پیمان مخترع ایرانی جراحی لیزیک چشم و عضو انجمن جراحی آب مروارید و رفرکتیو شب گذشته طی مراسمی مدال ملی فناوری و نوآوری ایالات متحده را به عنوان عالیترین نشان برای یک مخترع دریافت کرد.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور (callforpapers.ir) طی مراسمی که شب گذشته جمعه 13 بهمن ماه در کاخ سفید برگزار شد، رئیس جمهور آمریکا مدال ملی فناوری و نوآوری را به دکتر غلامعلی پیمان مخترع ایرانی جراحی لیزیک چشم و عضو دائمی انجمن جراحی آب مروارید و رفرکتیو اهدا کرد.

دکتر پیمان استاد علوم اپتیکال و مهندسی کالج پزشکی در دانشگاه آریزونا و یکی از 12 محقق دریافت کننده این مدال است.

رئیس جمهور آمریکا با اشاره به شرایط نامساعد آزمایشگاه دکتر پیمان که برای اولین بار در دانشگاه ایلینوز فعال بود یادآور شد که وی با تلاشهای خود اکنون به عنوان پدر جراحی لیزیک چشم شناخته می شود.

دیوید چانگرئیس انجمن آب مروارید و جراحی رفرکتیو نیز در این مراسم اظهار داشت: دکتر پیمان به عنوان مخترع پیشرو در چشم پزشکی شناخته می شود. تحقیقات خلاقانه و اختراع وی تاکنون دید تعداد بیشماری از بیماران را بهبود بخشیده است.

اختراعات دکتر پیمان دامنه وسیعی از دستگاه های پزشکی جدید، سیستم انتقال دارو چشمی، تکینکهای جراحی، وسایل جراحی های لیزر و اپتیکال و شیوه های جدیدی برای درمان و تشخیص را در برمی گیرد.

دکتر پیمان در این مراسم با ابراز مسرت از دریافت این جایزه گفت: از این که کار ما روی افراد بسیاری تأثیرگذاشته بسیار مسرور هستم. ما همواره برای ارتقای درمانها و بهبود نتایج برای بیماران کار می کنیم و همواره به دنبال آن هستیم که مشکلات بیشتری را حل کنیم.

دکتر پیمان نیروی پیشگام در جراحی لیزر و درمان فوتودینامیک و مطالعات انتقال دارو به داخل کره چشم، جراحی رفرکتیو و شبکیه محسوب می شود. وی همچنین تکنیکهایی را جراحیهای دیگر چشم ارائه کرده و نخستین فردی بوده که موفق به انجام نمونه برداری شبکیه-مشمیمه و پیوند سلولهای مخاطی رنگدانه شبکیه شده است.

تحقیقات انقلابی دکتر پیمان تاکنون جوایز متعددی برای وی به ارمغان آورده است.

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید