برگزاری اولین دوره مسترشیپ در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه تهران

برای اولین‌بار در کشور و در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران دوره Mastership در رشته ایمپلنت راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور (callforpapers.ir) دکتر فاضل رییس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران در یک نشست خبری گفت: دوره دندانپزشکی عمومی 6 ساله است که از سطح خوب و بالایی برخوردار است ولی به دلیل پیشرفت‌های زیادی که در این رشته انجام گرفته و روز به روز درحال تغییر است و به دلیل حجم بالا نمی‌توان آن را در دروس آموزشی قرار داد به همین دلیل اقدام به برگزاری دوره‌های Mastership که دوره‌های آموزشی بین عمومی و تخصصی است، کردیم.

وی با بیان اینکه دوره Mastership در تمام رشته‌های دندانپزشکی و بر اساس اولویت راه‌اندازی می‌شود، افزود: هم اکنون این دوره یک ساله با 600 ساعت آموزش تئوری و عملی در رشته ایمپلنت تصویب شده و از اسفند سال جاری 8 نفر را پذیرش می‌کنند. ورودی به این دوره بدون نیاز به شرکت درآزمون بوده و فقط با انجام مصاحبه پذیرش می‌شوند.

دکتر نکوفر معاون امور بین‌الملل دانشکده دندانپزشکی بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی تهران اولین دانشگاه در کشورمان است که توانسته مجوز تدریس به زبان انگلیسی و پذیرش دانشجوی خارجی را بگیرد. دوره‌های Mastership نیز برای دانشجوهای خارجی تعریف شده که به زبان انگلیسی ارایه می شود.

نکوفر عنوان کرد: این دسته از دانشجویان مانند دانشجویان ایرانی می‌توانند با نظارت اساتید بر بالین بیمار حضور یابند.

دکتر مجید رحمانی مسئول اجرایی راه‌اندازی دوره‌های کوتاه مدت، میان مدت و طولانی مدت آزاد تخصصی در ادامه افزود: با توجه به پیشرو بودن دانشگاه علوم پزشکی تهران در عرصه تولید علم، دانشکده دندانپزشکی برای اولین بار مبتکر و طراح دوره‌های بین تخصصی و عمومی در برگزاری دوره مسترشیپ بوده است.

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید