اعلام فراخوان ثبت‏‌نام بورس 92 بزودی/ظرفیت و جزییات بورس

http://www.callforpapers.irرییس سازمان امور دانشجویان از اعلام فراخوان ثبت‏‌نام بورس خارج از کشور دکتری سال 92 طی روزهای آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور (callforpapers.ir) محمود ملاباشی روز گذشته در حاشیه نشست معاونان فرهنگی دانشگاه‌ها و نمایندگان وزیر در هیات‌های نظارت بر تشکل‌های اسلامی در جمع خبرنگاران درباره سهمیه بورس 92 اظهار کرد: در سال جاری 300 دانشجو برای بورس خارج از کشور انتخاب شدند که در سال 92 نیز همین تعداد پذیرفته می‏‌شوند.

وی افزود: سهمیه بورس خارج از کشور مقطع دکتری سال 92 براساس بودجه تصویبی سال آینده خواهد بود.

ملاباشی با بیان اینکه بیشتر دانشگاه‌ها یارانه غذا را به صورت نقدی می‌خواهند و نه مواد غذایی، بیان کرد: این یارانه نسبت به سال گذشته کاهش پیدا نکرده و طبق بخشنامه دولت یارانه غذایی و حقوق و مزایای کارکنان باید به طور کامل پرداخت شود که یارانه غذا به اکثر دانشگاه‏ها به صورت نقدی پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه ممکن است در افزایش قیمت‏ غذای دانشجویی پیش‏‌بینی لازم صورت نگرفته باشد، گفت: باتوجه به قول‏‌های مسئولان دولتی امیدواریم که این هزینه‏‌ها در تخصیص‏‌های سه ماهه پایانی سال دیده شود.

رییس سازمان امور دانشجویان درباره بودجه دانشجویی دانشگاه‌ها نیز تصریح کرد: به هر دانشگاه بسته به سرانه و تعداد دانشجو بودجه دانشجویی داده می‌شود که سرانه دانشجویی دانشگاه‌های دولتی کشور حدود 620هزار تومان است.

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید