معرفی نامزدهای بخش ترجمه جشنواره کتاب کانون

http://www.callforpapers.irهیئت داوران پانزدهمین جشنواره کتاب کودک و نوجوان نام 17 عنوان کتاب بخش داستان ترجمه را در میان نامزدهای دریافت جایزه این رقابت دوسالانه معرفی کرد.
به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور (callforpapers.ir) در بخش ترجمه پانزدهمین جشنواره کتاب کودک و نوجوان، 235 عنوان داستان ترجمه کودک و خردسال و 115 عنوان داستان ترجمه نوجوان مورد ارزیابی داوران جشنواره قرار گرفت.

این چهارمین بخش از 8 بخش جشنواره دوسالانه کتاب کودک ونوجوان است که پس از بخش‌های شعر،‌ داستان تالیف، علمی و آموزشی اسامی نامزدهای آن اعلام می‌شود. بخش بازنویسی این جشنواره نیز برگزیده‌ای نداشته است.

بر این اساس در بخش کودک و خردسال جشنواره 7 عنوان کتاب «خفاش وارونه» ترجمه‌ آتوسا صالحی از انتشارات علمی و فرهنگی، «مجموعه قصه‌های هارولد» ترجمه‌ فاطمه حجوانی از انتشارات قدیانی، «جادوگر بیکار» ترجمه‌ مهناز صدری از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، «مداد و نقاشی‌هایش» ترجمه‌ شیرین صفایی موسوی از انتشارات امیرکبیر، «شیر آلن» ترجمه شقایق قندهاری از انتشارات کتاب نیستان، «درخت من» ترجمه‌ مهناز عسگری از انتشارات مدرسه و «مجموعه مرغدانی پر ماجرا» ترجمه‌ سید محمدمهدی شجاعی از انتشارات چکه و شهر قلم به عنوان نامزد دریافت جایزه معرفی شدند.

این جشنواره برگزیدگان خود را روز 25 دی در تهران و در آیین ویژه‌ای معرفی خواهد کرد.

در بخش داستان ترجمه نوجوان نیز 10عنوان کتاب به نام‌های «وقتی به من می‌رسی» ترجمه‌ کیوان عبیدی‌آشتیانی و «اختراع هوگوکابره» ترجمه‌ رضی هیرمندی از انتشارات افق، «دردسرساز!» ترجمه‌ پروین علی‌پور از نشر چشمه، «مجموعه‌ گام به گام با آقای گام» ترجمه‌ رضی هیرمندی از انتشارات کتاب چرخ و فلک، «مجمومه‌‌ رمان‌های سه‌گانه‌ دختران کابلی» ترجمه‌ شهلا انتظاریان از انتشارات قدیانی، «تابستان زاغچه» ترجمه‌ شهلا انتظاریان، «آرزوهای کوچک» ترجمه‌ پروین علی‌پور و «آنجلیتو» ترجمه‌ کمال بهروزکیا هر سه از نشر قطره، «فرعون پسری که بر رود نیل غلبه کرد» ترجمه‌ شهلا انتظاریان از انتشارات پیدایش و «مسافرخانه ماه نصفه» ترجمه‌ نسرین وکیلی و پارسا مهین‌پور از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در میان نامزدهای دریافت جایزه قرار گرفتند.

این جشنواره در پانزدهمین دوره‌ خود 1365 کتاب منتشر شده در سال‌های 1389 و 1390 را مورد ارزیابی قرار داد تا بهترین آثار این حوزه در رشته‌های شعر، داستان تألیف، داستان ترجمه، علمی و آموزشی، دینی، زندگی‌نامه، بازنویسی و تصویرگری، گرافیک و طراحی جلد را معرفی کند. مراسم پایانی این جشنواره و معرفی برگزیدگان، روز 25 دی در مرکز آفرینش‌های فرهنگی، هنری کانون استان تهران برگزار می‌شود.

 

 

 

 

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید