محقق دانشگاه تبریز در فهرست برندگان «برترین تصاویر میکروسکوپی 2012»

فهرست 10 برگزیده نهایی رقابت عکاسی میکروسکوپی BioScapes اعلام شد که در این بین «سحر خداوردی» از دانشگاه تبریز رتبه نهم را به خود اختصاص داد.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور (callforpapers.ir) بیش از دو هزار اثر از کشورهای مختلف جهان در رقابت عکاسی دیجیتال 2012 Olympus BioScapes شرکت کردند و فهرست نهایی برندگان سال 2012 یکشنبه شب در سانفرانسیسکو اعلام شد.

شرکت کنندگان در این رقابت مجاز به استفاده از هر نوع میکروسکوپ، تکنیک نورپردازی و تجهیزات مختلف هستند.

در این رقابت، «رالف گریم» از کشور استرالیا با تهیه عکس «مستعمره روتیفر» عنوان نخست و جایزه پنج هزار دلاری را به خود اختصاص داد.

رتبه دوم به «آرلنه وچزاک» از کشور آمریکا با عکس «جلبک قرمز Scagelia» با به تصویر کشیدن دیاتوم های طلایی و هاگ تولید مثل اختصاص یافت.

«ایگور سیوانوویچ» از کشور آمریکا با اثر «دسته ای از اسپورانژیوم پرزدار» رتبه سوم را کسب کرد.

«کریستیان ساردت» و «شریف میرشک» از کشورهای فرانسه و کانادا با اثر «سخت پوست Phronima‌ با عضلات و ردیف سلول های رنگدانه ای» رتبه چهارم را از آن خود کردند.

رتبه پنجم به «روژلیو مورنو گیل» از کشور پاناما با اثر «جلبک سبز تک سلولی Micrasterias» تعلق گرفت.

«جیمز نیکلسون» از آمریکا با تصویر «نمای نزدیک مراحل رشد دهان قارچ مرجانی» با روش نورپردازی تنگستن نیز رتبه ششم را کسب کرد.

رتبه هفتم به «کریستیان کلمبت» و «ایمکه اشمیت» از آلمان برای اثر «تصویربرداری از مغز سوم لارو دروسوفیلا» با استفاده از روش میکروسکوپی کانفوکال تعلق گرفت.

«ادوین لی» از آمریکا با روش نورپردازی فاز کنتراست موفق به عکسبرداری از «بخش تولید مثل گیاه هنبیت» شده و رتبه هشتم را بدست آورد.

«سحر خداوردی» از دانشگاه تبریز با اثر «دانه دلفینیوم» موفق به کسب رتبه نهم شد.

 

رتبه دهم با اثر «تصویر بال پروانه Panacea prola» نیز به «چارلز کربس» از آمریکا تعلق گرفت.

مجموعه ای از آثار قابل تقدیر و 10 برنده نهایی رقابت عکاسی دیجیتال 2012 Olympus BioScapes در یک تور تحقیقاتی در سراسر آمریکا در معرض دید علاقه مندان قرار می گیرند.

 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید