پروژه عظیم اروپا در حوزه نانوپزشکی آغاز شد

کمیسیون اروپا در چارچوب برنامه هفتم توسعه تحقیقات و فناوری خود (FP7)، پروژه عظیم نانوپزشکی (Nanomed2020) خود را آغاز کرد.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور (callforpapers.ir) این پروژه با مشارکت نقش‌آفرینان کلیدی اروپا در حوزه نانوپزشکی و همکاری شرکت نانوبیوتیکس (Nanobiotix) انجام می‌شود.

ذینفعان اصلی پروژه مذکور به دنبال شناسایی حوزه‌های کلیدی نانوپزشکی به همراه مفاهیم نوین تبدیل نوآوری‌های نانوپزشکی به اقدامات کلینیکی هستند. مدت زمان اجرای این پروژه 18 ماه خواهد بود. هدف اصلی پروژه، تبدیل اروپا به کانون تحقیق و توسعه و ارتقای نانوپزشکی است.

برای تحقق این هدف، در حال حاضر همکاران پیشنهادی پروژه، بزرگترین شبکه ذی‌نفعان فعال در حوزه نانوپزشکی که شامل بیش از 200 دانشگاه، موسسه تحقیقاتی، بیمارستان، موسسات عمومی سلامت، شرکت‌های کوچک و متوسط (SMEs) و سازمان‌های صنعتی کوچک و بزرگ هستند را گردهم خواهند آورد.

پروژه «Nanomed2020» این فرصت را برای تمامی ذی‌نفعان صنعت، دانشگاه، نهادهای دولتی و آزمایشگاهی فراهم می‌کند تا درون‌داده‌های مورد نیاز کمیسیون اروپا در این حوزه را برای افق زمانی 2020 فراهم کنند. این پروژه، نانوپزشکی را به یک عنصر مهم نظام سلامت آینده اروپا تبدیل خواهد کرد و اثرات گسترده‌ای بر بهبود درمان بیماران و چالش‌های اجتماعی مهمی نظیر پیرشدن جمعیت خواهد داشت.

«شرکت VDI/VDE-IT به عنوان هماهنگ کننده پروژه»،‌ «بنیاد CLINAM»،‌«موسسه Salud Carlos»، «شرکت Bioanalytik Muenster e.V»، « شرکت نانوبیوتیکس»، «Fondazione Don Carlo Gnocchi ONLUS» و «شرکت سینتف» از همکاران اصلی این پروژه هستند.

اعتبار این پروژه، پانصد میلیون یورو تعیین شده است که توسط کمیسیون اروپا و در چارچوب FP7 تامین خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید