ثبت 90 هزارمین پایان‌نامه در پایگاه ثبت اطلاعات پایان‌نامه‌ها و رساله‌های تحصیلات تکمیلی

90 هزارمین پایان نامه در پایگاه ثبت اطلاعات پایان‌نامه‌ها و رساله‌های تحصیلات تکمیلی کشور، از دانشگاه شهید چمران اهواز در مقطع کارشناسی ارشد رشته تربیت‌بدنی، در وب‌سایت پژوهشگاه به ثبت رسید.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور (callforpapers.ir) از بهمن ماه سال 1387 کار ثبت پایان‌نامه در پایگاه جدید آغاز شده و از آن زمان تاکنون بیش از 90 هزار پایان‌نامه در این پایگاه به ثبت رسیده است.

بیشترین پایان‌نامه‌های ثبت شده در پایگاه ثبت پایان‌نامه‌ها و رساله‌های تحصیلات تکمیلی مربوط به گروه علوم انسانی با 38 هزار و 253 رکورد بوده و پس از آن به ترتیب گروه علوم پایه با 19 هزار و 734 رکورد، گروه فنی و مهندسی با 17 هزار و 962 رکورد، گروه کشاورزی با 9338 رکورد، گروه هنر با 2965 رکورد و گروه علوم پزشکی با 1882 رکورد قرار دارند.

در میان پایان نامه‌های رشته‌های مختلف تحصیلی، رشته حقوق بالاترین آمار ثبت را به خود اختصاص داده به طوری که 1676 پایان نامه ثبت شده مربوط به رشته حقوق بوده و رشته‌های روانشناسی، ریاضی، فیزیک و مدیریت در جایگاه‌های بعدی از نظر میزان ثبت پایان‌نامه در این پایگاه را داشته‌اند.

لازم به ذکر است، پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، در مجموع اطلاعات بیش از 220 هزار پایان نامه را جمع‌آوری کرده است.

 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید