محمدعلی اسلامی ندوشن از انتشار کتاب تازه‌اش خبر داد

کتاب تازه‌ای از محمدعلی اسلامی ندوشن منتشر شد.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور (callforpapers.ir) این نویسنده‌ی پیشکسوت که به تازگی از سفر بازگشته است، در گفت‌وگو با ایسنا گفت، کتاب «گفتن نتوانیم، نگفتن نتوانیم» شامل مجموعه‌ی مقاله‌هایش درباره‌ی فرهنگ و اجتماع ایران که در دو سه سال اخیر در جراید منتشر شده، به تازگی از سوی شرکت سهامی انتشار به چاپ رسیده است.

آخرین کتاب منتشرشده از اسلامی ندوشن، جلد چهارم کتاب «روزها» است که از سوی نشر یزدان در نمایشگاه کتاب عرضه شد. به گفته‌ی نویسنده، این کتاب روایت خاطره‌ها و مشاهد‌ه‌های او از 28 مرداد 1332 تا 22 بهمن 1357 است. در این کتاب اسناد و مدارک تازه‌ای درباره‌ی تاریخ معاصر ایران ارائه نمی‌شود؛ اما به فراخور مشاهدات نویسنده، اطلاعات تازه‌ای درباره‌ی تاریخ معاصر ایران در اختیار مخاطب قرار می‌گیرد.

محمدعلی اسلامی ندوشن متولد سال 1304 در ندوشن یزد است. «ماجرای‌ پایان‌ناپذیر حافظ»، «زندگی‌ و مرگ‌ پهلوانان‌ در شاهنامه»، «ایران را از یاد نبریم»، «روزها» (سرگذشت – در سه جلد)، «دیدن‌ دگر آموز، شنیدن‌ دگر آموز» (گزیده‌ی شعرهای‌ اقبال‌ لاهوری‌)، «کارنامه‌ی سفر چین»، «فرهنگ‌ و شبه‌ فرهنگ»، «نوشته‌های بی‌سرنوشت»، «جام جهان‌بین»، «نامه‌ی نامور» و «صفحه‌ای‌ از تاریخ‌ ایران‌ و یونان‌ در بستر باستان» از جمله دیگر کتاب‌های او هستند.

 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید