کارگاه طرح اصول ایمنی برق در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد

http://www.callforpapers.ir/کارگاه «طرح اصول ایمنی برق» در دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور (callforpapers.ir) دکتر مریم ذکری، عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی برق وکامپیوتر دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به ضرورت آموزش اصول ایمنی و نکات مربوط به بهداشت و سلامت محیط کار در دوره‌های فنی و مهندسی افزود: امروزه بسیاری از دانشجویان فنی ومهندسی از دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی فارغ التحصیل می‌شوند، در حالی که در هیچ واحد درسی به طور مستقیم و متمرکز با اصول ایمنی برق آشنا نمی‌شوند.

وی اظهار کرد: دانشجویان بعضا در طول دوره تحصیل خود با انجام آزمایش‌های عملی در معرض مخاطراتی قرار می‌گیرند که عدم آشنایی با نکات و اصول ایمنی می‌تواند اثرات زیانبار بسیاری برای آنان در بر داشته باشد.

ذکری با تأکید بر لزوم آشنایی با این اصول در طول زندگی کاری یک مهندس و حتی در زندگی شخصی بعنوان تجربه‌ای ارزشمند تصریح کرد: با توجه به اهمیت این موضوع کمیته ایمنی دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه صنعتی اصفهان از سال‌های گذشته فعالیتهای زیادی را در این زمینه آغاز کرده که تهیه شیوه نامه اجرای طرح اصول ایمنی و تصویب آن در شورای آموزشی پژوهشی دانشکده از جمله آنهاست.

عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی برق وکامپیوتر دانشگاه صنعتی اصفهان تصریح کرد: امسال و برای نخستین بار کارگاه طرح اصول ایمنی زیر نظر آموزش این دانشکده، با حضور بیش از یکصد نفر از دانشجویان کارشناسی ورودی 89 رشته مهندسی برق و به مدت سه ساعت در تالار شهید فتوحی این دانشگاه برگزار شد.

وی ایمنی در صنعت برق، آشنایی با سیستم ارت و همبندی، کمکهای اولیه، نکات ایمنی در برق و نمایش فیلم و کلیپهای آموزشی به زبان اصلی و زبان فارسی جهت بیان بهتر مطالب را از جمله بخش‌های این کارگاه آموزشی بیان کرد.

 

 

 

 

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید