مسابقات دانشجویی

دومین دوره از مسابقات دانشجویی قایق‌های کارتنی برگزار می‌شود

دومین دوره از مسابقات دانشجویی قایق‌های کارتنی با رویکرد تقویت انگیزه، خلاقیت و نوآوری و همچنین کار گروهی در میان دانش جویان برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور(callforpapers.irبه نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، دومین دوره مسابقات ملی قایق‌های کارتنی باهدف تمرین کار گروهی، آشنایی با مفاهیم دروس مهندسی دریا – کشتی‌سازی، پرورش خلاقیت و نوآوری، یادگیری توأم با سرگرمی، به‌کارگیری علم در عمل و ایجاد شور و نشاط علمی در بین دانشجویان با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توسط گروه مهندسی دریای دانشگاه خلیج‌فارس برگزار می‌شود.
در این مسابقه از مواد ارزان‌قیمت و دورریز استفاده‌شده و همه دانشجویان می‌توانند آموخته‌های خود در دروس تئوری را به‌صورت عملی تجربه کرده و در کنار تمرین کارگروهی، ابتکار و خلاقیت خود را به نمایش بگذارند.
حسن ابین دبیر مسابقات دانشجویی قایق‌های کارتنی با اشاره به برگزاری موفقیت‌آمیز اولین مسابقه در دانشگاه خلیج‌فارس بیان کرد:  استقبال کم‌نظیر دانشجویان و درخواست‌های رسیده از سایر دانشگاه‌ها، بر آن شدیم که دومین مسابقه قایق‌های کارتنی را به‌صورت سراسری بین دانشجویان کشور در آب‌های خلیج فارس برگزار کنیم.
آبین بابیان اینکه  صنعت کشتی‌سازی همانند دیگر صنایع دریایی در دنیا از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده و به‌عنوان صنعت مادر تلقی می‌شود بیان کرد: در جهان همه کشورهای توسعه یافته به میزان اهمیت صنعت کشتی‌سازی پی برده و در آن سرمایه‌گذاری لازم را انجام داده‌اند.
دبیر مسابقات دانشجویی قایق‌های کارتنی گفت:  هرچند که در سال‌های اخیر در کشور به صنایع دریایی توجه می‌شود، ولی با این حال سهم ایران از این صنعت بسیار ناچیزاست،  برگزاری مسابقات دانشجویی و دانش‌آموزی در زمینه‌های مختلف دریایی، زمینه‌ساز توجه بیشتر مسئولین به این صنعت، آشنایی مردم با صنایع دریایی شده و بستری جهت تقویت انگیزه، خلاقیت و نوآوری در بین دانشجویان و دانش آموزان خواهد شد. از این‌رو در راستای تحقق اهداف فوق، گروه مهندسی دریای دانشگاه خلیج‌فارس در نظر دارد مسابقاتی را تحت عنوان مسابقات قایق‌های کارتنی برگزار کند.
بر اساس این گزارش، پس از برگزاری موفقیت‌آمیز اولین مسابقه در دانشگاه خلیج‌فارس، دور دوم مسابقات دانشجویی قایق‌های کارتنی  (Cardboard   Boat Race) از طرف گروه مهندسی کشتی‌سازی، انجمن علمی کشتی‌سازی و مدیریت امور فرهنگی و با حمایت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی در سواحل نیلگون خلیج‌فارس برگزار می‌شود.

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید