طراحی بزرگترین صفحه چند لمسی جهان

محققان با استفاده از 24 صفحه نمایش، بزرگترین صفحه چند لمسی تعاملی جهان را طراحی کردند.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور (callforpapers.ir) صفحه نمایش 55 اینچی دیوار تعاملی چند لمسی از 24 سلول تصویری MultiTaction ساخته شده و ابعاد آن 3* 9.9 متر است که قادر به ردیابی تعداد نامحدودی نقطه تماس بصورت همزمان است.

تمامی ماژول های سلول نمایش دارای عملکرد بوده و توانایی تشخیص و ردیابی تعداد نامحدودی دست کاربران، قلم های نوری و قلم هایIR با توان ردیابی 200 فریم در ثانیه را دارند؛ همچنین امکان برقراری ارتباط و تعامل با صفحه نمایش بصورت بی سیم از طریق تبلت نیز وجود دارد.

به گفته محققان، امکان کاهش اندازه صفحه نمایش از طریق فناوري تصويربرداري نوري با ادغام حسگرهاي لمسي به ماژول LCD صورت گرفته است و سيستم قابليت رديابي سريع و نامحدود لمسي در هر نقطه از سلول صفحه نمايش را دارد.

محققان شرکت فنلاندی MultiTouch هدف از طراحی این دیوار عظیم را نمایش امکانات منحصر به فرد توسعه ارتباطات بویژه پیشرفت در حوزه فناوری عنوان می کنند.

این شرکت همچنین در حال توسعه نسل جدید صفحه نمایش فوق باریک (UTB) است که میزان انحنا در صفحه نمایش در قسمت پایین و سمت چپ 1.9 میلیمتر و در قسمت بالا و راست 3.8 میلیمتر است.

سلول هاي جديد UTB از اواخر ماه جاري ميلادي به بازار عرضه مي شود، اما قيمت دقيق آن هنوز اعلام نشده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید