برگزاری کارگاه

کارگاه “روش تحقیق کیفی” ویژه‌ اعضای هیأت علمی جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود

کارگاه روش تحقیق کیفی با همکاری معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی و جهاد دانشگاهی واحد استان البرز ویژه‌ اعضای هیأت علمی پژوهشی گروه‌های علوم انسانی و پزشکی جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور(callforpapers.ir)، مهشید منزوی، معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی البرز درباره ضرورت برگزاری این کارگاه گفت: پژوهشگران برای دستیابی به اطلاعات و داده‌های معتبر نیاز به آشنایی و تسلط کامل به روش‌ها و تکنیک‌های علمی جمع آوری داده دارند؛ برگزاری کارگاه «روش تحقیق کیفی» در این راستا برنامه‌ریزی و تدوین شده است.

وی با اشاره به سرفصل‌های این دوره افزود: سرفصل های این دوره شامل «ضرورت روش تحقیق کیفی و جایگاه آن در مطالعات اجتماعی»، «نقش نظریه‌ها در تحقیقات کیفی»، «سنت‌های روش شناختی در روش کیفی»، «فنون نمونه‌گیری در روش تحقیق کیفی»،« اخلاق در روش کیفی»، «تکنیک‌های جمع‌آوری داده‌ها در روش کیفی» و «تحلیل داده‌ها در روش کیفی» است.

منزوی گفت: کارگاه روش تحقیق کیفی با همکاری معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی و جهاد دانشگاهی واحد البرز ویژه‌ اعضای هیأت علمی پژوهشی گروه‌های علوم انسانی و پزشکی جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به استقبال گسترده اعضای هیات علمی از این کارگاه، در صورت امکان این کارگاه در دو دوره برگزار خواهد شد.

منزوی تصریح کرد: اولین دوره‌ این کارگاه ۱۳ آبان ماه به مدت سه روز متوالی از ساعت ۸ تا ۱۶ بعدازظهر در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاددانشگاهی برگزار می‌شود.

وی در پایان یادآور شد: کارگاه روش تحقیق کیفی توسط دکترسهیلا صادقی فسائی، استاد گروه جامعه شناسی دانشگاه تهران ارائه خواهد شد.

ایسنا

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید