برگزاری نشست

برگزاری نشست دانشگاه‌های بزرگ ایران و روسیه در تهران

قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل از گسترش تعاملات علمی و فناوری بین دانشگاه‌های ایران و دانشگاه‌های روسیه خبر داد و افزود:در راستای گسترش تعاملات علمی و فناوری بین دانشگاه‌های ایران و روسیه در پایان مهر جاری نشست بزرگ ۱۲ دانشگاه بزرگ روسیه و ۱۲ دانشگاه بزرگ ایران با مسئولیت و برنامه‌ریزی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور(callforpapers.ir)، دکتر حسین سالار آملی با تاکید بر اینکه کشور روسیه برای همکاری‌های علم و فناوری جایگاه ویژه‌ای دارد، اظهار کرد: به دلیل کیفیت دانشگاه‌های روسیه، امکان انتقال فناوری و رابطه مثبت دو طرفه در همه زمینه‌ها، کارگروه مشترک علمی و فناوری وزارت‌خانه‌های علوم  ایران و روسیه تشکیل شده که در این کارگروه هفت نفر از کشور ایران و هفت نفر از کشور روسیه حضور دارند.

وی ادامه  داد: قرار است در کارگروه مذکور برنامه‌ریزی عملیاتی و اجرایی مدنظر انجام شود تا در پایان مهرماه جاری نشست بزرگ ۱۲ دانشگاه بزرگ روسیه و ۱۲ دانشگاه بزرگ ایران با مسئولیت و برنامه‌ریزی دانشگاه تهران در تهران برگزار شود. در این نشست روسای دانشگاه‌های بزرگ ایران و روسیه همکاری‌های درازمدت، برگزاری دوره‌های مشترک و پروژه‌های مشترک را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهند.

قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل در ادامه  از حضور ریاست شرکت “ماکس پلانک” آلمان در کشور ایران در مهرماه جاری خبر داد و گفت: “ماکس پلانک” یک غول تحقیقاتی دنیا و دارای ۸۳ مرکز تحقیقاتی برجسته در دنیا است که تاکنون از این مراکز  ۱۸ برنده جایزه نوبل به دنیا ارائه شده است. حضور رئیس این مرکز در ایران گویای احترام به علم و فناوری کشور ایران و دستاوردهای گسترده‌ای است که جامعه علم و فناوری ایران به آن دسترسی پیدا کرده است.

ایسنا

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید