سیزدهمین همایش علوم دارویی ایران در اصفهان برگزار می شود

سیزدهمین همایش علوم دارویی ایران در اصفهان برگزار می شود

سیزدهمین همایش علوم دارویی ایران از 13 تا 16 شهریور ماه جاری به میزبانی دانشكده داروسازی و علوم دارویی دانشگاه علوم پزشكی اصفهان برگزار می شود.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور (callforpapers.ir) دبیر علمی این همایش روز یكشنبه در جمع خبرنگاران گفت: هدف از برگزاری این همایش،تبادل نظر و همفكری دانشمندان، متخصصان و مدیران صنایع دارویی برای بهبود كیفیت و ساخت تولیدات دارویی در ایران است.

‘ولی الله حاجی هاشمی’افزود:در این همایش، دانشجویان رشته داروسازی با آخرین یافته های علوم دارویی در كشور و دنیا آشنا می شوند.

وی با تاكید براینكه برگزاری این همایش فرصتی برای اجرا كردن اهداف سال تولید ملی است، اضافه كرد: از میان بردن وابستگی كشور به واردات دارو و ایجاد استقلال صنعتی در زمینه داروهای شیمیایی و گیاهی از مهمترین نتایج این همایش است.

دبیر علمی همایش علوم دارویی ایران با بیان اینكه یكهزار و 126 مقاله علمی به دبیرخانه همایش ارسال شده است، افزود: از این تعداد، یكهزار و 41 مقاله برای ارایه شفاهی و پوستر پذیرفته شد.

دبیر اجرایی این همایش نیز گفت: بیش از یكهزارو500 نفر از 20 استان كشور در این همایش شركت كرده اند كه یك سوم این تعداد را دانشجویان و مابقی را داروسازان و هیات های علمی دانشگاه ها تشكیل داده اند.

‘احمد موحدیان عطار’ افزود: دوسوم جمعیت شركت كنندگان این همایش را بانوان تشكیل داده اند.

وی اضافه كرد:انجمن بین المللی علوم دارویی استرالیا(ASAP)،انجمن داروسازی

‘FIP’، انجمن متخصصان علوم دارویی ایران و تعدادی میهمان از كشورهای آلمان، دانمارك و آمریكا در این همایش حضور دارند.

 

 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.