محدودیت اعتبار پایان‌نامه های غیر کاربردی در دانشگاه خلیج فارس

رئیس دانشگاه خلیج فارس از محدود شدن اعتبار پایان نامه های غیر کاربردی در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور (callforpapers.ir) دکتر حسن تاجیک در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برنامه‌های دانشگاه خلیج فارس درباره کاربردی کردن پایان‌نامه‌های دانشجویی گفت: با توجه به نامی که مقام معظم رهبری برای سال جاری در نظرگرفتند و براساس نیازهایی که وجود داشت یک سری سیاست کلی برای کاربردی کردن طرح‌های تحقیقاتی و موضوعات پایان‌نامه‌های مقطع کارشناسی‌ارشد و دکتری در شورای پژوهشی دانشگاه و هیات رئیسه دانشگاه اتخاذ شد.

وی ادامه داد: از جمله این سیاست ها، می‌توان به سیاست های حمایتی و بازدارنده اشاره کرد، پایان‌نامه ‌هایی که با مشارکت اساتید بیشتری انجام شده و کاربردی محسوب می شود، شامل سیاست‌های حمایتی شده و حمایت های لازم از این پایان‌نامه‌ها به عمل می‌‌آید تا برای انجام طرح های تحقیقاتی کاربردی تشویق شوند.

رئیس دانشگاه خلیج فارس افزود: همچنین طرح‌های کاربردی که با همکاری صنایع و دستگاه‌های خارج از دانشگاه انجام می شود هم مورد حمایت ویژه قرار می گیرند.

وی ادامه داد: یکی دیگر از سیاست‌هایی که درجهت کاربردی شدن پایان نامه های دانشجویی اتخاذ شد محدود شدن اعتبار پروژه‌هایی بود که کاربردی نبودند که این یکی از سیاست های بازدارنده بود.

تاجیک بابیان اینکه سعی کردیم اعتبار بیشتر را به طرح و پروژه‌های کاربردی اختصاص دهیم، افزود: تقریبا سعی کرده ایم سقف حمایتی را برای پایان نامه و طرح های تحقیقاتی کاربردی حذف کنیم تا اساتید و دانشجویان برای انجام پروژه و طرح های تحقیقاتی کاربردی با محدودیتی مواجه نباشند.

 

 

 

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید