تاسيس 10 مرکز تحقيقاتي در دانشگاه علوم پزشکي مشهد طي سال جاري

تاسيس 10 مرکز تحقيقاتي در دانشگاه علوم پزشکي مشهد طي سال جاري

معاون پژوهشي دانشگاه علوم پزشکي مشهد گفت: ‌از ابتداي امسال تا کنون 10 مرکز تحقيقاتي موفق به دريافت موافقت اصولي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي و يا تصويب شوراي پژوهشي دانشگاه شده‌اند.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور (callforpapers.ir) دکتر محسن تفقدي با اعلام اين خبر اظهار كرد: ‌بر اين اساس، مراکز تحقيقاتي «سلامت زنان»، «جراحي آندوسکوپيک»، «بيماري‌هاي ريوي و سل»، «پاتولوژي مولکولي سرطان»، «سامانه‌هاي نوين دارورساني» و «پيوند کليه» موفق به دريافت تائيد از معاونت تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي شده‌اند و مراکز تحقيقاتي «ژنتيک»، «ايمني بيمار» و «ارتقاي کيفيت سلامت» و «اعتياد» در شوراي پژوهشي دانشگاه به تصويب رسيده‌اند.

وي با اشاره به اين‌که در حال حاضر 40 مرکز تحقيقاتي در دانشگاه علوم پزشکي مشهد فعاليت مي‌کنند، افزود: ‌ايجاد مراکز تحقيقاتي و حضور اعضاي هيات علمي، پژوهشگران و محققان نقش مهمي در دستيابي به اهداف 1404 و رسيدن به جايگاه برتر منطقه خواهد داشت.

معاون پژوهشي دانشگاه علوم پزشکي مشهد همچنين از تصويب ايجاد نخستين پژوهشکده دانشگاه در شوراي گسترش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي خبر داد و افزود: پژوهشکده علوم و فنون دارويي در قالب سه مرکز تحقيقات بيوتکنولوژي، نانوتکنولوژي و علوم دارويي پس از تصويب در وزارت بهداشت، مصوبه شوراي گسترش اين وزارت را نيز اخذ کرد.

تفقدي خاطرنشان کرد: در حال حاضر پژوهشکده علوم دنداني دانشگاه هم در نوبت تصويب شوراي گسترش وزارت بهداشت قرار گرفته است و به جز اين، ايجاد ديگر پژوهشکده‌ها و اخذ مجوز از شوراي گسترش در دستور کار قرار گرفته است.

وي با اشاره به اين‌که بمنظور گسترش فعاليت‌هاي تحقيقاتي و دستيابي به اهداف دانشگاه در راستاي افق 1404 ايجاد 10 پژوهشکده جديد در شوراي دانشگاه به تصويب رسيده است، خاطرنشان کرد: ‌وجود 40 مرکز تحقيقاتي در دانشگاه علوم پزشکي مشهد پتانسيل و ظرفيت مناسبي براي ايجاد پژوهشکده‌ها به شمار مي‌رود.

 

 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.