فراخوان به محققان برای درمان بیماریهای صعب العلاج با کمک نانوفناوری

وزارت بهداشت محققان را به ارائه طرحهای تولیدی فرآورده های دارای دانش فنی مبتنی بر نانوفناوری پزشکی جهت پیشگیری، تشخیص و درمان بیماریهای مزمن و صعب العلاج دعوت کرد.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور (callforpapers.ir) فراخوان طرحهای تولیدی فرآورده های دارای دانش فنی مبتنی بر نانوفناوری پزشکی جهت پیشگیری، تشخیص و درمان بیماریهای مزمن و صعب العلاج بر اساس اولویت سند راهبردی نانوفناوری پزشکی اعلام شده است.

تمامی متقاضیان دانشگاهی و علمی در بخشهای خصوصی (شرکتها، مؤسسات علمی- تحقیقاتی و…) و دولتی (دانشگاهها، مراکز تحقیقاتی، مراکز رشد و…) که در زمینه این فراخوان دارای طرح هستند، می توانند نسبت به تکمیل و ارسال آن تا پایان مرداد 91 اقدام کنند.

طرح باید مشخصاتی داشته باشند که در آن منجر به کسب، انتقال و یا توسعه دانش فنی در داخل کشور شود، منجر به تولید محصول قابل استفاده در نظام سلامت شود، اجرای طرح منجر به همکاری کامل بین صنعت و دانشگاه شود (با اولویت تاسیس شرکت های دانش بنیان) و دارای قابلیت اخذ استانداردهای لازم ملی و بین المللی باشد.

متقاضیان باید فرم مربوط فراخوان را دریافت کرده و به همراه مدارک و مستندات مربوطه به آدرس اعلام شده از سوی معاونت تحقیقات و فناوری در مهلت مقرر ارسال کنند.

طرحهای تایید شده توسط “شبکه نانوفناوری پزشکی” مورد حمایت مناسب معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت قرار خواهند گرفت. طرحهایی که مربوط به بیماریهای مزمن و صعب العلاجی باشند که شیوع بیشتری داشته و یا هزینه بیشتری را بر کشور تحمیل کنند؛ در اولویت حمایت قرار دارند.

طرحهایی در اولویت بررسی قرار می گیرند که به طور کامل موارد خواسته شده را تکمیل کرده و مدارک و مستندات مربوطه را نیز ارسال کرده باشند. ارسال سوابق علمی تحقیقاتی مجری و همکاران اصلی در زمینه های مختلف مرتبط با نانوفناوری پزشکی(در صورت وجود)، در بررسی و حمایت از طرح تاثیر خواهد داشت.

 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید