آنفولانزای شدید احتمال ابتلا به پارکینسون را افزایش می دهد

نتایج تحقیقات پژوهشگران دانشگاه بریتیش کمبیا نشان می دهد که کسانی که در جوانی و نوجوانی زیاد به بیماری آنفولانزا مبتلا می شده اند در سنین میانسالی و پیری دچار بیماری پارکینسون خواهند شد.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور (callforpapers.ir) نتایج تکمیلی این تحقیق نشان می دهد کسانی که در کودکی به سرخک دچار شده اند 35 درصد کمتر از بقیه با احتمال ابتلا به بیماری پارکینسون مواجه خواهند شد.

این تحقیقات که توسط دانشمندان دانشگاه UBC به دست آمده این ماه در ژورنال بیماری های حرکتی به چاپ رسیده است.

نتایج این تحقیق بر اساس مصاحبه از 403 بیمار مبتلا به پارکینسون و 405 فرد سالم در کانادا به دست آمده است.

آن هریس – پژوهشگر این تیم پزشکی در گفتگو با مدیکال اکسپرس گفت: ما همچنین بررسی کردیم که آیا اشتغال به شغل هایی که نیاز به فعالیت حرکتی بالایی دارند، مثل کارگران ساختمانی که با دستگاه های پرلرزش برقی کار می کنند، رابطه ای با احتمال ابتلا به بیماری پارکینسون دارد یا نه. وی ادامه داد با کمال تعجب دریافتیم این افراد 33 درصد کمتر از کسانی که اصلا با چنین مشاغلی در ارتباط نبوده اند به بیماری پارکینسون دچار می شوند.

نتایج این تحقیق در ماهنامه آمریکایی اپیدمولوژی به چاپ رسیده است.

بیماری پارکینسون همان لرزش در وضعیت استراحت است که شیوع آن بیشتر در سنین پیری است اما در جوانان هم دیده می‌شود. این بیماری بر اثر از بین رفتن سلول‌های ترشح کننده ماده‌ای به نام دوپامین که یک انتقال دهنده عصبی است، رخ می‌دهد. این بیماری درمان قطعی ندارد اما نقش کاردرمانی و فیزیوتراپی در کنترل آن بسیار موثر گزارش شده است.

 

 

 

 

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید