تدوین استاندارد ملی برای نانو ذرات

 

رئیس کمیته فنی استانداردهای فناوری نانو وزارت بهداشت از تدوین استاندارد ملی برای استانداردسازی نانو ذرات نانو خبر داد و گفت: در این طرح اقدام به تدوین استاندارد نانو ذرات نقره شد.
به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور (callforpapers.ir) دکتر علی بیت اللهی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه تاکنون 10 استاندارد ملی در حوزه نانو فناوری تدوین شده است، افزود: این استانداردها با همکاری سازمان ملی استاندارد ایران تدوین و منتشر شده است.

رئیس کمیته فنی استانداردهای فناوری نانو با اشاره به برنامه های این کمیته، اظهار داشت: در حال حاضر دو طرح در زمینه تدوین استاندارد در حوزه های نانو فناوری در دستور کار داریم. یکی از آنها در زمینه ایمنی نانو ذرات نقره است.

وی در این باره توضیح داد: در این طرح اقدام به استانداردسازی ذرات نانو نقره می شود.

بیت اللهی استاندارد شاخص های ارزیابی فناوری نانو را از دیگر طرحهای در دست اقدام این کمیته نام برد و خاطر نشان کرد: در این طرح در صدد هستیم تا استانداردهایی را برای شاخص های ارزیابی فناوری نانو تدوین کنیم.

رئیس کمیته فنی استاندارد سازی نانو فناوری با اشاره به فعالیت های کمیته فنی استاندارد در سطح بین المللی، خاطر نشان کرد: در این راستا یک استاندارد بین المللی منتشر کردیم که در سازمان ایزو پس از 4 سال فعالیت مستمر ثبت و به عنوان یک استاندارد استراتژیک شناخته شد.

 

 

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید