برگزاری سمینار “رویکردهای نوین در بهبود کیفیت آلیاژهای آلومینیوم و منیزیم” در دانشگاه اراک

www.callforpapers.irسمینار یک روزه ” رویکردهای نوین در بهبود کیفیت آلیاژهای آلومینیوم و منیزیم” روز چهارشنبه 20 خرداد ماه سال جاری در دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه اراک برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور ؛ دکتر ابوالفضل براتی رئیس دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه اراک در گفت وگو با ایسنا گفت: این سمینار به همت دفتر ارتباط با صنعت و فناوری و دفتر انتقال تکنولوژی دانشگاه اراک و با همکاری سازمان صنایع و معادن استان مرکزی در راستای سیاست‌های کلان این دانشگاه و تاکید ریاست این دانشگاه مبنی بر بهبود ارتباط دانشگاه اراک و صنایع استان مرکزی، برگزار خواهد شد.

وی افزود: این سمینار با دعوت دانشگاه اراک و حضور صنایع مرتبط با آلیاژهای آلومینیوم و آلیاژهای منیزیم استان مرکزی و نیز برخی شرکت‌های بزرگ استان‌های دیگر برگزار می‌شود.

وی افزود: برنامه اصلی این سمینار سخنرانی پرفسور کیم از کشور کره جنوبی (S. K. Kim از موسسهKorea Institute Industrial Technology (KITECH) و دکتر قاسم عیسی‌آبادی استادیار گروه مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه اراک خواهد بود.

براتی تصریح کرد: پرفسور کیم جزو محققان برتر کشور کره جنوبی طی یک دهه گذشته بوده و بارها توسط مسئولین دولتی این کشور به دلیل خدمات ارزنده‌ای که به صنایع این کشور ارائه داده مورد تقدیر قرار گرفته است.

این عضو هیئت علمی گروه مهندسی شیمی دانشگاه اراک اضافه کرد: تلاش‌های دانشگاه اراک در راستای انتقال تکنولوژی‌های پیشرفته مرتبط با بهبود و افزایش کیفیت آلیاژهای آلومینیوم و منیزیم به صنایع مادر استان در این حوزه است.

وی افزود: از برنامه‌های جنبی این سمینار می توان به برگزاری جلساتی با حضور پرفسور کیم در راستای برگزاری دوره‌های کارشناسی ارشد مشترک میان دانشگاه اراک و موسسه KITECH و نیز مشارکت دانشگاه اراک و این موسسه در راستای تاسیس آن در دانشگاه اراک و نیز مشارکت دانشگاه اراک در راستای انتقال تکنولوژی از این موسسه به صنایع کشور اشاره کرد.

KITECH موسسه‌ای دولتی است که زیر نظر دولت کره جنوبی و در راستای توانمندسازی صنایع این کشور در حوزه‌های علم و مهندسی مواد، مکاترونیک و الکترونیک فعالیت دارد.

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید