جذب 250 عضو هیات علمی در واحد علوم تحقیقات طی سال جاری

واحد علوم و تحقیقات برای تحقق شعار امسال بیش از گذشته آماده همکاری با دولت در بخش های مختلف است.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور ؛ دکتر علی عباسپور رئیس واحد علوم و تحقیقات در مراسم نمادین آغاز سال 1394 با بیان اینکه شروع سال جدید در جوار گلزار شهداء گمنام این واحد خود یادآور ایثارگری این بزرگواران است، گفت: اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و هرآنچه که در طول این سالها به آن رسیده ایم ثمره خون شهداء ،جانبازان و ایثارگران این مرز و بوم است.

دکتر عباسپور با اشاره به نامگذاری سال 1394 دانشگاه آزاد اسلامی از سوی دکتر میرزاده با عنوان ” شمیم ایثار ” تصریح کرد: گام نهادن در مسیر حرکت شهدا و ایثارگران که همانا برای امنیت و آرامش مردم و تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده است از جمله اهداف این شعار ارزنده است. بنابراین مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی بخصوص واحد علوم و تحقیقات باید با سعی و تلاش مضاعف بتوانند نسبت به ارتقاء علمی خود اقدام کنند تا در نهایت بتوانند به ارتقاء جمهوی اسلامی کمک شایانی کنند.

وی به درایت مقام معظم رهبری در نامگذاری سال 1394 به نام دولت و ملت، همدلی و همزبانی گفت: دولت برنامه ای مدون برای گسترش آموزش عالی و ارتقاء مرزهای دانش دارد که ما به عنوان یک دانشگاه غیر دولتی می توانیم در پیشبرد اهداف علمی کشور همکاری های بی نظیری داشته باشد که این همان همدلی با دولت است.همچنین واحد علوم و تحقیقات ظرفیت بالایی برای همکاری در رفع مشکلات کشور در زمینه های مختلف ازجمله اقتصادی، فنی و سیاسی دارد.

وی با اشاره به شهادت مدافع حرم ، هادی جعفری دانشجوی کارشناسی ارشد دانشکده مواد واحد علوم و تحقیقات ، که در اوایل سال جاری در عراق به شهادت رسید ، تصریح کرد: امروزه با دشمنی روبرو هستیم که برای مقابله با آن و دفاع و پاسداری از نظام مقدس جمهوری اسلامی تنها نباید به مرزهای کشور بسنده کرد و هرکجا که لازم است باید با حضور موثر خود به ایفای نقش بپردازیم.

دکتر عباسپور با اشاره به اقتدار کشور در مسئله ی هسته ای و اقتدار تیم مذاکره کننده ایران ادامه داد: امروزه جهانیان ایران را به عنوان کشوری قدرتمند در منطقه می شناسند. ایران اسلامی همواره ثابت کرده که به دنبال صلح و ثبات واقعی در جهان است.

وی افزود: با آغاز سال جدید باید با همدلی، همکاری و تلاش مستمر نسبت به ارتقاء سطح علمی، آموزشی، تحقیقاتی و پژوهشی کشور بهترین عملکرد ممکن را از خود به تصویر بکشیم.

رئیس واحد علوم و تحقیقات با اشاره به راه اندازی ساختمان های ابن سینا، کتابخانه مرکزی و مرکز پیامبر اعظم(ص) در سال گذشته تصریح کرد: بهره برداری از دو بلوک آموزشی در نیمه اول سال جاری و آغاز احداث ساختمان علوم پایه 3 از جمله اقدامات حوزه عمران و توسعه این واحد برای افزایش سرانه فضای آموزشی، تحقیقاتی و پژوهشی واحد علوم و تحقیقات خواهد بود.

وی افزود: در سال 1393 به منظور ساماندهی اعضاء هیأت علمی و ارائه خدمات آموزشی، علمی و پژوهشی بهتر به دانشجویان 100 عضو هیأت علمی جدید به مجموعه واحد علوم و تحقیقات اضافه شد، امسال نیز با جذب 250 عضو جدید درصدد هستیم تا بتوانیم خدمات بهتری به دانشجویان جویای علم و دانش ارائه شود، این اعضای جدید در کنار اعضای باتجربه می توانند عملکرد بسیار مناسبی داشته باشند.

دکتر عباسپور ادامه داد: ایجاد شرکت های دانش بنیان، ارتباط دانشگاه با بخشهای صنعت که شامل کشاورزی، علوم انسانی، فنی و مهندسی، اقتصاد، پزشکی و علوم اجتماعی خواهد بود، کاهش هرچه بیشتر وابستگی به شهریه دانشجویان، انجام پروژه های تحقیقاتی مشترک درون و برون دانشگاهی بخشی از فعالیت های واحد علوم و تحقیقات در سال جدید است که باید به آن توجه ویژه ای شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد، وی با اشاره به سند ملی توسعه دانش بنیان انرژی های تجدیدپذیر در کشور تصریح کرد: تحقق این سند تنها مختص به وزارت خانه های نیرو و نفت نیست بلکه دانشگاه ها می توانند در تحقق آن نقش موثری داشته باشند، واحد علوم و تحقیقات نیز با توجه به ظرفیت بالای علمی و پژوهشی خود می تواند در این زمینه نقش بسزایی ایفا کند.

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید