پذیرش رشته «مهندسی بیمارستان»،دلیل تجدید مهلت ثبت نام ارشد پزشکی

رئیس مرکز سنجش آموزش وزارت بهداشت با بیان اینکه امکان ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی برای بار سوم فراهم شده است،ارائه رشته مهندسی بیمارستان را دلیل اصلی فراهم شدن این امکان عنوان کرد.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور ؛ محمدحسین پورکاظمی در گفت و گو با ایسنا درمورد دلیل فراهم شدن امکان ثبت نام مجدد در آزمون کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی توضیح داد:در سال های قبل پذیرش در رشته مهندسی بیمارستان که جزو رشته های کارشناسی ارشد است توسط وزارت بهداشت صورت می گرفت، طبق توافق نامه ای که بین وزارت علوم و وزارت بهداشت منعقد شد، قرار بر این شد امسال پذیرش دانشجو در این رشته توسط وزارت علوم صورت گیرد.

وی با بیان اینکه پذیرش در رشته مهندسی بیمارستان امسال توسط وزارت علوم صورت نگرفت، افزود:از آنجائی که پذیرش توسط وزارت علوم صورت نگرفت دانشجویان اعتراض کردند و قرار شد پذیرش باز هم توسط وزارت بهداشت انجام شود، به همین دلیل مجددا امکان ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد فراهم شد تا داوطلبان قادر باشند با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی www.sanjeshp.ir هم در این رشته به خصوص و هم در رشته های دیگر ثبت نام نمایند و طبق توافقی که انجام شد قرار است دانشگاه های صنعتی شریف، تهران و صنعتی امیرکبیر برای پذیرش دانشجو در این رشته ظرفیت ایجاد کنند.

وی در پایان درمورد آمار ثبت نام کنندگان و زمان برگزاری این آزمون اظهار کرد: تاکنون 79 هزار نفر برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته های گروه پزشکی اقدام نموده اند و این آزمون در ۷۵ رشته در روزهای ۳۱ اردیبهشت و اول خردادماه ۹۴ برگزار می شود.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا،مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد 94 رشته های علوم پزشکی در تاریخ دهم بهمن ماه 93 به پایان رسید اما این امکان به دلیل درخواست‌های زیادی از سوی داوطلبان مبنی بر تمدید مهلت ثبت نام، مجددا در تاریخ 25 تا 30 بهمن فراهم شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، افرادی که تاکنون در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته های گروه پزشکی سال 94 ثبت نام نکرده‌اند می‌توانند در روزهای یکشنبه و دوشنبه این هفته در آزمون ثبت نام کنند.

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید