مسابقات دانشجویی آب شیرین کن خورشیدی در دانشگاه امیرکبیر

مسابقات دانشجویی آب شیرین کن خورشیدی اواخر اردیبهشت ماه سال آینده توسط دانشکده‌ مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی امیر‌کبیر و همزمان با بیست و سومین همایش بین‌المللی مهندسی مکانیک برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور ؛ پوریا خوانساری، دبیر اجرایی مسابقات آب شیرین کن خورشیدی در این خصوص افزود: این مسابقه برای اولین بار در کشور در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود و تمامی دانشجویان سراسر کشور می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند.

وی درخصوص روند برگزاری مسابقات آب شیرین کن خورشیدی گفت: تیم‌های شرکت کننده طرح‌های خود را در قالب نرم افزار و مقاله قبل از زمان برگزاری مسابقه به دبیرخانه ارسال می‌کنند و بعد از داوری طرح‌ها در روز مسابقه تیم‌ها باید دستگاه‌های ساخته شده خود را ارائه کنند که در این مرحله نیز دستگاه‌ها مجددا مورد داوری قرار می‌گیرند.

دبیر اجرایی مسابقات آب شیرین کن خورشیدی تصریح کرد: این مسابقات ملی است و دانشجویان مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه ها می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند.

خوانساری گفت: هدف از برگزاری این مسابقه ساخت آب شیرین‌کنی قابل حمل است که قابلیت تولید آب مورد نیاز برای مصرف روزانه‌ یک نفر را داشته باشد و به طور کامل با انرژی خورشیدی کار کند.

وی تاکید کرد: در این مسابقه سه تیم برگزیده انتخاب و به آن‌ها جوایز نقدی اعطا می‌شود.

بر اساس این گزارش، مهلت ثبت نام در این دوره از مسابقات تا 23 فروردین سال 94 تمدید شده است. علاقه‌مندان می‌توانند برای اطلاع از روند برگزاری و ثبت نام در مسابقات دانشجویی آب شیرین کن خورشیدی به نشانی اینترنتی http://isme2015.ir مراجعه کنند.

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید