کنگره بین‌المللی اعتباربخشی در حوزه بهداشت و درمان برگزار می‌شود

نخستین کنگره بین‌المللی اعتباربخشی در حوزه بهداشت و درمان با حمایت شمار فراوانی از سازمانهای دولتی و تشکلهای صنفی و علمی ایران، هند و لبنان، به ریاست دکتر علی اکبر ولایتی و با حضور سخنرانانی از کشورهای مختلف، 19 تیر در سالن همایشهای رازی برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور (callforpapers.ir) پس از اقدامات اخیر برای اجراکردن استانداردهای اعتبار بخشی در سیستم بهداشت و درمان، این کنگره با شعار اعتباربخشی، کیفیت و ایمنی در سلامت نخستین فرصت برای شاغلان نظام سلامت و مدیران سطوح مختلف بخش‌های درمانی و بیمارستانی است تا در جریان تجربیات کشورهای پیش‌رو در این حوزه قرار گیرند و ظرفیت‌های موجود در سیستم بهداشت و درمان کشور را از نگاه استانداردهای اعتبار بخشی نقد کنند.

به گفته کارشناسان، استانداردهای اعتباربخشی در سیستم‌های بهداشت و درمان کشورهای توسعه‌یافته قدمتی یک‌صد ساله دارد اما این بحث تاکنون در نظام سلامت کشور اجرا نشده و هم‌چنان موضوعی تازه است.

اعتباربخشی ابزاری سیستماتیک و هدفمند برای تامین ایمنی بیمار، همراهان وی و حتی کارکنان نظام سلامت است که تضمین‌کننده بهبود مستمر خدمات بیمارستانی است ابزاری که آرامش بیشتر بیماران و افزایش سطح کیفی خدمات بهداشتی و درمانی را در پی دارد.

ارتقاء دانش و آگاهی مراکز بهداشتی و درمانی در خصوص مفهوم اعتبار بخشی،  بررسی نقش اعتباربخشی در ارتقای کیفیت خدمات درمانی،  شناخت راهکارهای کاربردی استقرار استانداردهای اعتباربخشی در مراکز بهداشتی درمانی و بررسی چالش‌های پیش‌روی استقرار این استانداردها از اهداف این کنگره بین‌المللی است.

براساس این گزارش، دکتر علی اکبر ولایتی، رئیس این کنگره است. همچنین چهره‌های سرشناس علمی و اساتیدی از دانشگاههای کشور در این کنگره مشارکت می‌کنند. این کنگره میهمانان و سخنرانانی از دیگر کشورهای جهان و منطقه چون آمریکا، مالزی، لبنان، هند، امارات متحده عربی و… دارد.

علاقمندان به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به پایگاه اطلاع‌رسانی کنگره به نشانی اینترنتی http://www.raziacc.com/congress مراجعه کنند.

 

 

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید