کنفرانس بین‌المللی سردبیران نشریات کشورهای اسلامی برگزار می‌شود

http://www.callforpapers.irدومین کنفرانس بین‌المللی سردبیران نشریات کشورهای اسلامی در تاریخ 10 و 11 آذر ماه 1393 در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) و مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور ؛ دکتر جعفر مهراد سرپرست “ISC” اعلام کرد: دومین کنفرانس بین‌المللی سردبیران نشریات کشورهای اسلامی در تاریخ 10 و 11 آذر ماه 1393 در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) و مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و با حضور برجستگان و سردبیران مجرب نشریات علمی کشورهای اسلامی از جمله ایران برگزار می‌شود.

مهراد گفت: در این همایش بین‌المللی سردبیران نشریاتی شرکت دارند که مجلات آنها از ضریب تاثیر بالا برخوردار است و بیشترین همکاری را با ISC دارند.

سرپرست “ISC” افزود: به همراه مهمانان خارجی، تعدادی از سردبیران نشریات علمی کشور وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی نیز به این سمینار دعوت شده‌اند.

رییس مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری گفت: در این نشست موضوعات مرتبط با حوزه انتشار نشریه که در سطح بین المللی مورد توجه است، مطرح و بحث خواهد شد از جمله می توان به کنترل کیفیت محتوا از طریق داوری مقالات، توجه به چاپ مقالات پژوهشی و نگاهی به مقالات مروری، سیاست های دسترسی آزاد به محتوای نشریات با رویکرد چالش‌ها و فرصت‌ها، آسیب شناسی نگارش مقالات و چکیده‌ها به زبان انگلیسی و توسعه تعاملات علمی بین المللی از طریق نشریات از مباحث مهمی هستند که در این کنفرانس مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید