مسابقه طراحی الكترونیكی در دانشگاه امیركبیر آغاز شد

http://www.callforpapers.ir/نخستین دوره مسابقات طراحی الكترونیكی امروز – شنبه – با حضور 13 تیم از دانشگاه های سراسر كشور در دانشگاه صنعتی امیركبیر آغاز شد .

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور (callforpapers.ir)، سبحان معینی دبیر نخستین دوره مسابقات طراحی الكترونیكی روز شنبه در حاشیه برپایی این مسابقات گفت: این دوره از مسابقات با هدف ارایه توانایی های دانشجویان در رشته های برق، رایانه و الكترونیك به مدت یك روز برگزار می شود و دانشجویان در این مسابقه فعالیت هایی در قالب تحلیل مدار، شبیه سازی، كار با نرم افزار و پیاده سازی مدار انجام می دهند .

وی گفت : این مسابقات در سه مرحله طراحی و شبیه سازی مدار، تحلیل مدار، عیب یابی و حذف المان های ناكارآمد مدار و طراحی یك مدار كاربردی برگزارمی شود . شركت كنندگانی كه بتوانند امتیاز لازم مرحله اول و دوم را كسب كنند، می توانند به مرحله سوم راه یابند.

وی خاطرنشان كرد : مرحله سوم این مسابقات شامل طراحی یك مدار كاربردی است و در این مرحله تیم های شركت كننده باید در محیط آزمایشگاه با استفاده از المان های الكترونیكی، مدار طراحی شده را پیاده سازی و تست كنند.

دبیر نخستین دوره مسابقات طراحی الكترونیكی افزود: مرحله اول این مسابقات بیشتر جنبه تئوری دارد و داوطلبان باید بر اساس دروسی كه در دو سال اول دوره كارشناسی خوانده اند، به سوالات پاسخ دهند.

سبحانی گفت : مرحله دوم این مسابقات تحلیل مدار است و المان های ارایه شده به تیم های شركت كننده كاربردی نیست، بنابراین شركت كنندگان باید بر اساس دروس خوانده شده در مقطع كارشناسی به این سوالات پاسخ دهند.

وی گفت: در این مسابقات تیم های مختلف از دانشگاه فنی تهران، خواجه نصیرالدین طوسی، علم و صنعت ایران ، شهید بهشتی ، كاشان و دانشگاه امیركبیر شركت كرده اند.

این مسابقات تا بعدازظهر امروز ادامه دارد.

 

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید