ظرفیت و زمان اعلام نتایج ارشد و دکتری

http://www.callforpapers.ir/ظرفیت و زمان اعلام نتایج نهایی آزمون‌های دکتری و کارشناسی ارشد و مهلت ثبت‌نام سه آزمون سراسری اعلام شد.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور ؛ دکتر حسین توکلی مشاورعالی سازمان سنجش در گفت‌وگو با ایسنا زمان اعلام نتایج نهایی آزمون دوره دکتری را نیمه اول شهریور ماه خواند و گفت: آزمون دوره دکتری امسال از ظرفیت 12 هزار و 198 نفری برخوردار است.

وی در پاسخ به سوال درباره ظرفیت و زمان اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد گفت: هرچند در این باره هنوز جمع‌بندی‌ها قطعی نشده، اما براساس دفترچه راهنما بیش از 100 هزار نفر ظرفیت پیش بینی شده است که البته رتبه‌های برتر و استعدادهای درخشان نیز متعاقبا به آن اضافه خواهند شد. نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد نیز در هفته اول شهریور اعلام می‌شود.

 

ادامه ثبت‌نام آزمون فراگیر ارشد پیام نور تا چهارشنبه
مشاور عالی سازمان سنجش همچنین درباره مهلت ثبت نام در آزمون فراگیر پیام نور گفت: بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده، ثبت نام دوره‌های فراگیر دانشگاه پیام نور تا روز چهارشنبه 21 خردادماه انجام خواهد شد. بدیهی است متقاضیانی که تا کنون ثبت نام نکرده‌اند، لازم است جهت ثبت نام به سایت سازمان سنجش مراجعه و برابر دستورالعمل‌های مربوطه، تقاضانامه اینترنتی را تکمیل کنند.

به گفته وی، تا ساعت 8 صبح روز یکشنبه 18 خرداد 9356 نفر برای شرکت در این آزمون ثبت نام کرده‌اند.

توکلی گفت: بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده، این آزمون در پنج گروه آموزشی و در 133 کد رشته امتحانی روز جمعه 14 شهریورماه درحوزه‌های امتحانی مربوطه برگزار می‌شود و در مجموع 7750 نفر پذیرش خواهند شد.

آخرین مهلت ثبت‌نام در آزمون کاردانی به کارشناسی
مشاور عالی سازمان سنجش همچنین درباره آزمون کاردانی به کارشناسی سال 93 دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در این زمینه نیز ثبت نام از متقاضیان از روز یکشنبه 11 خرداد آغاز شد و از لحاظ برنامه زمانی پیش بینی شده، فرایند ثبت نام روز دوشنبه 19 خرداد به پایان می‌رسد.

به گفته وی، تا ساعت 8 صبح روز یکشنبه 18 خرداد در مجموع 86 هزار و 367 نفر در این آزمون ثبت نام کرداند.

وی ادامه داد: آزمون دوره‌های کاردانی به کارشناسی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و دانشگاه آزاد اسلامی برای رشته‌هایی که پذیرش در آنها از طریق آزمون صورت می‌گیرد، روز پنجشنبه 23 مرداد ماه در حوزه‌های امتحانی مربوطه برگزار می‌شود.

زمان برگزاری آزمون کاردانی نظام جدید
توکلی همچنین گفت: ثبت نام آزمون دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی وغیردولتی سال 93 نیز پایان یافته و جمعا در این آزمون 288 هزار و453 داوطلب ثبت نام کرده‌اند که نسبت به آمار داوطلبان سال گذشته 25 هزار و 853 نفر و نسبت به سال 91 تعداد 86 هزار و 365 نفر کمتر است.

وی افزود: بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده، این آزمون برای رشته‌هایی که پذیرش در آنها از طریق آزمون صورت می‌گیرد، در روز جمعه 24 مرداد ماه در حوزه‌های امتحانی مربوطه برگزار خواهد شد.

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید