کارگاه آموزش مقاله‌نویسی ISI

http://www.callforpapers.ir/به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور (www.callforpapers.ir)، موسسه پژوهش و ترجمه آریا به عنوان موسسه‌ای با اساسنامه پژوهشی ثبت شده مورد تائید وزارتخانه‌های متبوع با تجربه‌ای چند ساله در زمینه ارائه خدمات ترجمه و ویرایش مقالات علمی در استانداردهای بین‌المللی، ارائه مشاوره علمی و اصلاحات ساختاری مقالات ISI و با بهره‌گیری از ادیتورهای native به منظور گسترش و ارتقاء سطح علمی و تخصص محققین و مترجمین علاقه‌مند در تدوین و ویرایش مقالات آکادمیک، اصول و قواعد مقاله نویسی، ترجمه و ویرایش مقالات ISI منطبق با جدیدترین قواعد موجود در این زمینه، اقدام به برگزاری کارگاههای آموزش مقاله‌نویسی ISI کرده است.

اساتید کارگاه

اساتید این کارگاه، ادیتورهای حرفه‌ای با سابقه‌ای چندین ساله در ترجمه و ویرایش مقالات ISI هستند که سابقه ادیت چندین مقاله علمی، سابقه ادیتوری پروژه‌های ترجمه به انگلیسی برای موسسات و کمپانی‌های بزرگی نظیر گوگل را در کارنامه خود دارند. این کلاسها با بهره‌گیری از جدیدترین متدها و نرم‌افزارهای حرفه‌ای  آموزشی و فایلهای چندرسانه‌ای ارائه می‌شود.

موضوعات آموزشی

در این کارگاه کلیه موارد نظری و عملی مرتبط با مفاهیم و تعاریف مرتبط با مقالات آکادمیک، نمایه‌های علمی موجود و قواعد حاکم بر آنها،مفاهیم پایه، و موارد عملی نظیر اصول و قواعد نوشتن علمی، آماده‌سازی و نوشتن درافت اولیه، سازماندهی مطالب، ترجمه، ویرایش، ساختار و قالب‌بندی مقالات،قواعد و متدهای جدید رفرنس‌گذاری، آماده‌سازی و ویرایش نهایی مقاله، انتخاب ژورنال، ارسال مقاله و نحوه انجام مکاتبات و پاسخ به داوران و انجام اصلاحات مورد نیاز به طور کامل و به همراه ارائه مثال‌ها و انجام تمرینات واقعی تدریس می‌شود. همچنین مفاهیم و قواعد مربوط به plagiarism، ساختار استاندارد یک مقاله تحقیقاتی و قواعد و اصول حاکم بر نوشتن بخشهای استاندارد یک مقاله نظیر چکیده (Abstract)، مقدمه(Introduction)، موادها و روشها(Materials and Methods)، نتایج(Results)، بحث (Discussion) و نتیجه‌گیری (Conclusion) و رفرنس‌نویسی به همراه ارائه مثالهای عملی و بررسی مقالات واقعی تدریس می‌شود. شرکت‌کنندگان با قواعد و اصول نوشتن عنوان مقاله، اصول استخراج چکیده، کلمات کلیدی، فرمت‌های رفرنس‌گذاری آنلاین و آفلاین، استفاده بهینه از دیتابیس‌ها، نحوه تدوین و ساختار انواع مقالات علمی نظیر Educational, Original Research Paper, Letter to the Editor, Preliminary research, Case report, Review, Short communication، به همراه آموزش نوشتن Response to technical check، قواعد و اصول انتخاب کلمات و عبارات درست، ساختار جملات و پاراگرافهای علمی، اشتباهات رایج در انتخاب کلمات نادرست، نحوه نمایش داده‌ها به صورت جداول و گرافها و موارد جانبی دیگر در این کارگاه تدریس می‌شود. همچنین پس از ارائه مطالب آموزشی شرکت‌کنندگان به طور علمی آموخته‌های خود را با انجام تمرینات متنوع محک می‌زنند. یکی از ویژگیهای بارز این کلاس این می‌باشد که تمام تمرینات ترجمه و ویرایش و موارد دیگر بر روی نمونه‌ مقالات واقعی که قبلا مراحل واقعی را طی کرده‌اند صورت می‌گیرد.

پشتیبانی و ارائه فرصت شغلی

در پایان کلاس یک بسته آموزشی شامل چند کتاب و جزوه به همراه مطالب آموزشی چندرسانه‌ای و سورس نرم‌افزارهای کاملا کاربردی به شرکت‌کنندگان اهدا خواهد شد. تمام شرکت‌کنندگان به مدت 6 ماه خدمات پشتیبانی آموزشی و مشاوره را دریافت می‌کنند. از مترجمین و ادیتورهای شرکت کننده در صورت تمایل پس از پایان کارگاه تستی گرفته شده و در صورت قبولی و پس از گذراندن یک دوره آموزشی مجازی رایگان وارد تیم های مختلف ترجمه و ادیت خواهند شد.

این کارگاه معمولا ماهیانه دو نوبت  و در یک روز تعطیل به مدت 8 ساعت آموزشی برگزار می‌شود.

فهرست مطالب آموزشی این کارگاه در فایل پیوست ارائه شده است. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به بخش آموزشی وب‌سایت رسمی موسسه آریا به نشانی www.ariatranslate.com مراجعه کنید.

هزینه ثبت نام به همراه بسته آموزشی، پذیرایی و ناهار و خدمات پشتیبانی 6 ماهه 200000 تومان می باشد. به دلیل محدودیت در تعداد افراد هر کارگاه اولویت با افرادی است که سریعتر ثبت نام کنند.

به منظور ثبت نام هزینه کلاس را به مبلغ 200000 هزار تومان به حساب شرکت، ارائه شده در زیر، واریز کرده و شماره قبض واریز را به همراه نام و شعبه بانک از طریق ایمیل به آدرس info@ariatranslate.com و با عنوان ثبت نام در کارگاه مقاله‌نویسی ارسال نمایید. پس از بررسی موسسه تائید ثبت نام را از طریق ایمیل به اطلاع شما می‌رساند. اگر ظرفیت کارگاه برای این دوره تکمیل شده باشد، نام شما را در صورت تمایل برای دوره بعدی رزور می‌کند. لازم است افراد متقاضی در سایت موسسه به عنوان کاربر جدید عضو شوند تا درخصوص کارگاهها اطلاعات و فایل‌های لازم در اختیارشان قرار گیرد. همچنین اطلاعات مربوط به زمان دقیق و مکان برگزاری کارگاه حداقل 48 ساعت قبل از زمان برگزاری از طریق ایمیل، پیامک و تماس تلفنی به اطلاع شرکت‌کنندگان رسانده می‌شود.

/www.ariatranslate.com/

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید