17 رشته و 10 موسسه آموزشی فاقد متقاضی هیات علمی / جزئیات آماری فراخوان جذب

http://www.callforpapers.ir/معاون مرکز جذب وزارت علوم با اشاره تازه ترین آمارها از فراخوان جذب هیأت علمی بهمن ماه 92، اعلام کرد که دانشگاه تهران دارای بیشترین نیاز در این دوره از فراخوان است.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور ؛ امین حکیم در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه دانشگاههای کشور در فراخوان جذب بهمن ماه سال جاری تعداد 7 هزار و 845 نیاز بارگذاری کرده اند، گفت: این تعداد تقاضا از سوی 9 هزار و 836 متقاضی به میزان تعداد 18 هزار و 691 اولویت بارگذاری شده دانشگاهها تعیین اولویت شد. از این تعداد نیاز، 11 هزار و 565 اولویت مربوط به دانشجویان دکتری، 6 هزار و 191 اولویت مربوط به پیمانی کارشناسی ارشد، 499 اولویت مربوط به طرح سربازی دکتری تخصصی و 436 اولویت طرح سربازی کارشناسی ارشد است.

وی با اشاره به سهم دانشگاهها از بارگذاری نیازها در این دوره از فراخوان، اظهار داشت: 11 هزار و 217 نیاز از مجموع 18 هزار و 691 نیاز بارگذاری شده توسط دانشگاهها مربوط به دانشگاههای دولتی و 186 نیاز برای دانشگاههای غیردولتی همچنین یک هزار و 288 نیاز هم برای دانشگاهها و موسسات وابسته به دستگاههای اجرایی بارگذاری شده است.

به گفته معاون مرکز جذب وزارت علوم، از بین استانها، دانشگاهها و مراکز آموزش عالی استان تهران با تعداد 6 هزار 781 اولویت در ردیف نخست و دانشگاهها و مراکز آموزشی استان ایلام همچنان با مجموع 43 اولویت در ردیف پایانی قرار دارند. همچنین دانشگاه تهران با یک هزار و 704 نیاز دارای بیشترین بارگذاری است و برخی دیگر از دانشگاهها صرفاً یک نیاز را بارگذاری کرده اند.

حکیم با بیان اینکه در این دوره از فراخوان 285 دانشگاه و مرکز آموزشی شرکت کرده اند، اضافه کرد: 275 دانشگاه دولتی و غیردولتی کشور در این دوره از فراخوان دارای متقاضی بودند و 10 مرکز آموزشی غیردولتی فاقد متقاضی هستند.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاهها برای 231 رشته تحصیلی در این دوره از فراخوان اعلام نیاز کرده اند که تا پایان فراخوان 213 رشته تحصیلی، توسط متقاضیان انتخاب شده و 14 رشته هم صرفاً یک اولویت داشته و 17 رشته دیگر فاقد متقاضی اعلام شده اند.

فراخوان جذب هیأت علمی بهمن ماه سال 92 پس از تمدید 30 بهمن ماه پایان یافت، همچنین بارگذاری دانشگاهها و ثبت نام متقاضیان برای شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت تا 17 اسفندماه در سامانه مرکز جذب وزارت علوم، ادامه دارد.

 

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید