پانزدهمین کنگره اورولوژی ایران اردیبهشت‌ در تهران برگزار می‌شود

 

پانزدهمین کنگره انجمن اورولوژی ایران با محوریت بیماری‌های شایع و اثرگذار بر کیفیت زندگی از سوی انجمن اورولوژی ایران و با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ۲۱ تا ۲۴ اردیبهشت در پژوهشگاه نیروی تهران بر پا می‌شود.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور (www.callforpapers.ir)، محمد‌علی زرگر، نایب رئیس انجمن اورولوژی ایران با اعلام این خبر گفت: در این کنگره علاوه بر دستاوردهای جدید علمی، موضوعاتی به عنوان محور کنگره انتخاب شده‌اند که به لحاظ سلامت مردم، مورد توجه و اهمیت بوده یا به عنوان بیماری‌های رایج و اثرگذار بر کیفیت زندگی به شمار می‌روند.

وی از سنگ‌های سیستم ادراری، بزرگی خوش‌خیم پروستات و علایم ادراری در مردان، اختلال جنسی و نقص تسترون در مردان به عنوان چهار محور اصلی این کنگره نام برد و ابراز امیدواری کرد، انجمن اورولوژی ایران با برپایی چنین کنگره‌هایی که محل هم‌اندیشی متخصصان اورولوژی و دیگر تخصص‌های مرتبط است به سمت تدوین دستورالعمل‌های درمانی (Guide line) مناسب با این بیماری‌ها، مطابق با وضعیت بیماران کشور دست یابد.

به گفته زرگر در این کنگره همچنین مباحث ناباروری مردان و عقیمی (اندرولوژی) بیماری‌های اطفال و ناهنجاری‌های پیش از تولد( پره نتال) اورولوژی زنان، بی‌اختیاری ادرار، پیوند کلیه، صدمات دستگاه ادراری و جراحی‌های ترمیمی وابسته به آن مورد بحث و تبادل نظر قرار می‌گیرد.

وی افزود: از آنجا که تشخیص به موقع تومورها به ویژه تومور پروستات نقش مهمی در حفظ سلامت و بقای بیمار دارد در پانزدهمین کنگره انجمن اورولوژی ایران، مباحث نوین مربوط به تشخیص زودهنگام و جراحی تومورهای دستگاه ادراری اعم از تومورهای خوش خیم و سرطانی به متخصصان ارائه می‌شود.

وی از درمان‌های طبی و جراحی سنگ‌های کلیه و مباحث دیگری همچون عفونت‌های ادراری به عنوان دیگر مباحث این کنگره چهار روزه نام برد.

نایب رئیس انجمن اورولوژی ایران همچنین از حضور مهمانان خارجی در این کنگره از آمریکا و اروپا خبر داد.

یادآور می‌شود در کنگره پانزدهم انجمن اورولژی ایران، اورولوژیست‌ها، متخصصان زنان، پزشکان عمومی و جراحان عمومی حضور دارند.

همچنین همزمان با برپایی پانزدهمین کنگره انجمن اورولوژی ایران، ششمین کنگره پرستاری اورولوژی برپا می‌شود.

در کنار برپایی این کنگره نمایشگاه تجهیزات و کالاهای پزشکی مرتبط با اورولوژی به ارائه جدید‌ترین فن‌آوری‌های این رشته خواهند پرداخت.

علاقه‌مندان به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به پایگاه‌های اینترنتی www.iuatchran2012.ir یا www.iuanet.org مراجعه کنند.

 

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید