کتاب «تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی» منتشر شد

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1391/01/08/13910108000046_PhotoA.jpgکتاب با عنوان «تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی» منتشر شد.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور، در پی نامگذاری سال جدید با عنوان سال «تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی»، کتابی با موضوع تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی منتشر شد.

این کتاب نوشته علیرضا مفتخری مظاهری و در 180صفحه با قطع رقعی به چاپ رسیده که شامل 10فصل است. فصل اول کتاب تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی به فرمایشات مقام معظم رهبری( مدظله العالی) به مناسبت آغاز سال نو 1391 هجری شمسی و بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اختصاص دارد.در فصل دوم به فضیلت و اهمیت تولید – کار و سرمایه در آموزه‌های دینی اسلام می‌پردازد.فصل سوم شامل موضوعاتی درباره اهمیت تولید – کار و سرمایه از نگاه متفکران و نخبگان بشری است.

همچنین در فصل چهارم این کتاب به تشریح و بررسی مفاهیم علمی «تولید ملی» و اهمیت آن پرداخته شده است، فصل پنجم به این پرسش اساسی که برای حمایت از « تولید ملی کار و سرمایه ایرانی» چه باید کرد؟ اختصاص دارد.و در فصل ششم به نقش تبلیغات و تأثیر فرهنگ‌سازی در تحقق تولید ملی و حمایت از کار اشاره شده است. همچنین در فصل هفتم این کتاب مزایای مثبت توجه به تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی مورد توجه قرار گرفته است. فصل هشتم به مقوله حمایت از تولید داخلی و کلید رفع معضلات اقتصادی – اجتماعی و فرهنگی می‌پردازد و در فصل نهم نگاهی هب وضعیت آماری کشور در زمینه تولید ملی و کار و سرمایه انداخته است.

در نهایت در فصل دهم تجربیات سایر کشورها مانند ژاپن و آلمان در اتکا به تولید داخلی و حمایت از کار و سرمایه ملی مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد.

کتاب تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه یارانی با هدف جامه عمل پوشاندن به منویات مقام معظم رهبری در خصوص نامگذاری سال جدید به عنوان سال (تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی) تهیه و تنظیم شده است.

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید