پنجمین سمینار آسم و رینیت آلرژیك در كودكان

http://nritld.ac.ir/Portals/prresearch/Pamphlet/pam%208-111.jpgپنجمین سمینار آسم و رینیت آلرژیك دركودكان، 27 و 28 بهمن ماه در كتابخانه ملی برگزار می شود.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور به نقل از روابط عمومی پژوهشكده سل و بیماریهای ریوی، رئیس مركز تحقیقات بیماریهای تنفسی كودكان گفت: افزایش شیوع آسم در دنیا و كشورمان، افزایش آن به علت آلودگی هوا در شهرهای بزرگ و صنعتی و همچنین عوامل مداخله گر از قبیل عفونتهای ویروسی و رژیم های غذایی در كودكان از دلایل برگزاری این سمینار است.

دكتر سهیلا خلیل زاده افزود: به علت وجود مشكلات تشخیصی و درمانی در آسم كودكان و همچنین آشنا نبودن بسیاری از پزشكان با نحوه استفاده از داروهای استنشاقی برگزاری چنین سمینارهایی كه در آن برجنبه های آموزشی تاكید می شود ضروری است.

وی با اشاره به تاكید بر جنبه های پرستاری در زمینه آموزش، پیشگیری و درمان آسم در كودكان در پنجمین سمینار آسم و رینیت آلرژیك در كودكان اظهار كرد: در برنامه این سمینار كه در آن استادان آلرژی، ایمونولوژی و ریه شركت دارند دو پانل مشترك پرستاری و پزشكی گنجانده شده است.

اپیدمیولوژی آسم كودكان در ایران»، «نقش عوامل ویروسی در تشدید آسم كودكان» و «چالش های تشخیصی آسم در كودكان و درمان های جدید آسم» از جمله موضوعات این سمینار است .

علاقه مندان برای كسب اخبار علمی در زمینه بیماریهای تنفسی حاد و مزمن و بیماریهای فیبروزكیستیك می توانند به سایت های www.Prresearch.ir و www.IranCF.ir مراجعه كنند.

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید