پذيرش دانشجوي ارشد در رشته سلامت و رسانه از مهر ماه

http://www.ashena.ir/static/news/normal/festival_and_exhibition_of_digital_visual_media_and_health.jpgمعاون آموزشي دانشگاه علوم پزشکي تهران از راه اندازي رشته سلامت و رسانه تا مهر سال 91 خبر داد و گفت: اين رشته در مقطع کارشناسي ارشد در دانشکده فناوري هاي نوين دانشگاه علوم پرزشکي تهران راه اندازي مي‌شود.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور، محمد جليلي در گفت‌وگو با ايسنا با بيان اينکه براي راه اندازي رشته سلامت و رسانه منتظر مجوز شوراي گسترش آموزش پزشکي وزارت بهداشت هستيم، تصريح کرد: درخواست راه اندازي اين رشته از سوي دانشگاه تنظيم و به شوراي گسترش آموزش پزشکي ارسال شده و با تاييد اين شورا اين رشته براي مهر سال 91 دانشجو مي پذيرد.

وي افزود: تمامي مراحل تصويب و تنظيم کوريکولوم راه اندازي اين رشته سپري شده است به طوري که مصوبه آن در وزارت بهداشت و دانشگاه به تصويب رسيده و در مراحل پاياني برنامه ريزي هاي اين رشته هستيم.

جليلي همچنين با اشاره به اينکه تعداد جذب دانشجو در رشته سلامت و رسانه بستگي به تصميم شوراي گسترش آموزش پزشکي وزارت بهداشت دارد، اظهار کرد: اين رشته در مقطع کارشناسي ارشد در دانشکده فناوري هاي نوين دانشگاه علوم پرزشکي تهران راه اندازي خواهد شد.

معاون آموزشي دانشگاه علوم پزشکي تهران در ادامه با بيان اينکه پذيرفته شدگان در رشته سلامت و رسانه بايد آشنايي کافي با دنياي پزشکي داشته باشند، اضافه کرد: ما تلاش مي کنيم براي پذيرش در اين رشته از کارشناسان رشته هاي ديگر مرتبط با پزشکي پذيرش کنيم به طوري که کساني که در حوزه هاي سلامت و رسانه تحصيل کنند بايد با رشته هاي پزشکي نيز آشنا باشند.

جليلي يادآور شد: دانشگاه علوم پزشکي تهران دومين دانشگاه کشور است که رشته سلامت و رسانه را راه اندازي مي کند.

وي در پايان خاطر نشان کرد: کساني که در اين رشته فارغ التحصيل مي شوند مي توانند در حوزه هاي اطلاع رساني و خبر رساني پزشکي در کنار آموزش مباحث پزشکي در جامعه فعاليت کنند تا بتوانند دانش پزشکي را در بين عموم و جمعيت هاي متخصص بالا ببرند.

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید