همايش بين‌المللي «ايمن کار کردن با نانومواد» در اسكاتلند برگزار مي‌شود

http://www.bohs.org/images/bohs_logo.gifهمايش بين‌المللي «ايمن کار کردن با نانومواد» با همکاري انجمن بهداشت حرفه‌اي BOHS و گروه همکاري نانو ايمني انگليس، ششم جولاي سال جاري ميلادي (16 تيرماه 1391) در محل دانشکده پزشکي رويال در شهر ادينبرگ اسکاتلند برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور، در اين همايش يک روزه، راهنماي ايمني، سلامت و زيست‌محيطي عمومي جديد که به ‌تازگي آغاز شده است، مورد توجه بوده و مسائل ايمني مربوط به کارکردن ايمن با نانومواد بحث و بررسي خواهد شد.

محورهاي اصلي همايش شامل «مقدمه‌اي بر مشارکت نانو ايمني و قلمرو راهنماي جديد»، «تعاريف، ويژگي‌ها و اهميت تعيين مشخصات»، «مخاطرات نانومواد و ارزيابي آنها»، «انتشار نانومواد و ارزيابي آنها»، «کاربرد COSHH و ارزيابي ريسک نظير رويکردهاي کنترل کنوني»، «جلوگيري از انتشار»، « اجراي اقدامات برتر در نانو ايمني از طريق آموزش و حسابرسي»، «مثال‌هايي از اقدامات مسؤولانه در نانوايمني در علوم فيزيک، علوم زيستي و مهندسي» و «مسائل نوظهور و پيشرفت‌هاي آتي که اقدامات حوزه نانو ايمني را تحت تاثير قرار مي‌دهند» است.

علاقه‌مندان مي‌توانند براي کسب اطلاعات بيشتر به نشاني اينترنتي http://www.bohs.org/Events/WorkingwithNanomaterials/ مراجعه کنند.

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید